A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

На Одещині відкрили новітній інклюзивно-ресурсний центр, де навчатимуться діти трьох населених пунктів області

Опубліковано 30 травня 2019 року о 15:29

У селі Вигода, що на Одещині, відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ). Його облаштували новими меблями, спеціальними тренажерами, які сприятимуть розвитку дітей з особливими освітніми потребами, а також дидактичними матеріалами. Заклад працюватиме на базі сільської школи.

У центрі надаватимуть психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потpебами, а також розповідатимуть їх батькам, як створювати сприятливі умови для розвитку дітей поза межами школи. Для проведення занять в ІРЦ передбачили кабінет лікувальної фізкультури, де є шведські стінки, бруси, балансири та сухий басейн для розвитку тактильних відчуттів.

Фахівці центру також співпрацюватимуть з педагогами та адміністраціями закладів, які організовуватимуть індивідуальне або інклюзивне навчання.

За потреби батьки дітей звертатимуться до практичного психолога, вчителя-логопеда, дефектолога або реабілітолога.  Вони проводитимуть комплексну оцінку розвитку дитини, визначатимуть її освітні потреби та надаватимуть рекомендації для індивідуальних навчальних пpогpам. Усі консультації і заняття є безкоштовними.

Важливо, що звернутися до інклюзивно-ресурсного центру зможуть не тільки діти селища, у якому він розташований, а й двох інших населених пунктів області - міста Теплодар і Біляївської об'єднаної територіальної громади.

Нагадаємо, що раніше інклюзивно-ресурсний центр презентували на Львівщині.