A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Дослідницькі програми у Швейцарії для підтримки українських вчених

Опубліковано 29 березня 2022 року о 14:20


У зв’язку з розгортанням повномасштабної війни на території України, іноземні партнери Міністерства освіти і науки пропонують інструменти підтримки для українських вчених, інноваторів і дослідників. 

Швейцарський національний науковий фонд (SNSFпропонує низку можливостей для проведення досліджень на базі Університету прикладних наук місті Берн:

  • фахівцям галузі права взяти участь у проєкті «Цифрові інновації в галузі охорони здоров’я». Опис програми – за посиланням. Команда проєкту вивчає правову базу впровадження цифрових інновацій у сфері охорони здоров’я в різних країнах і розробляє пропозиції змін до законодавства Швейцарії. Контактна особа – Даніель Хюрліманн, електронна адреса: [email protected]
  • фахівцям із менеджменту, підприємництва та соціології долучитися до проєкту «Змішане дослідження краудфандингових кампаній соціальних підприємців: як соціальні підприємці переконують прихильників за допомогою словесних і візуальних засобів спілкування?». Опис програми – за посиланням. Контактні особи – Паскаль Дей ([email protected]) і Крістіан Хопп ([email protected]).
  • фахівцям за напрямами біотехнологічної інженерії, біотехнології та мікробіології долучитися до проєкту «Оптимізація виробництва ліпідів і екстракцій у іммобілізованих біоплівках мікроводоростей». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Майкл Штудер ([email protected]). 
  • фахівцям галузі екології рослин долучитися до проєкту «Зміна функціонального складу пасовищ». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Андреас Стампфлі ([email protected]);
  • фахівцям з електричної інженерії та ІКТ долучитися до проєкту «InPercept – система виявлення та локалізації неавторизованих мобільних телефонів у будівлях». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Армін Шмідт ([email protected]). 

Бернська академія мистецтв запрошує:

  • фахівців у галузі акторських студій, літературознавства, історії мистецтва, музикознавства та інформатики долучитися до проєкту «Італійський провінційний театр і Рісорджіменто» Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Аннет Каппелер ([email protected]);
  • фахівці галузі музеології, культури, історії мистецтв у ХХ-ХХІ ст. долучитися до проєктів «Продуктивність: Збереження, Суттєвість, Знання» та «Activation Fluxus». Контактна особа – Ханна Хеллінг ([email protected]);
  • фахівців з музичної теорії долучитися до проєкту «Луїджі Керубіні та навчання композиції в Паризькій консерваторії як комплексної викладацької практики (1810–1840)». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Клаудіо Баччіагалуппі ([email protected]).

Школа медичних професій пропонує фахівцям галузей соціальних і медичних наук, що працюють переважно за напрямами антропології, сестринської справи, соціології, охорони здоров'я, соціальної роботи тощо, долучитися до проєкту «Розвиток спільнот турботи для тривалого догляду вдома». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Хейді Каспар ([email protected]).

Проєкт «Розуміння та сприяння психічному здоров’ю спортсменів під час змагань» запрошує до співпраці фахівців у галузі психології спорту, психічного здоров'я та статистики. Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Філіпп Рьотлін ([email protected]).

До роботи над проєктом «Налаштування вмирання», пов’язаним із вивченням життєвого циклу та смерті, можуть долучитися фахівці в сфері медичної науки, соціології, релігієзнавства, культурології. Контактна особа – Коріна Кадуфф ([email protected]).

Школа соціальної роботи запрошує фахівців у галузі соціальних наук долучитися до проєкту «Від покоління до покоління: сімейні наративи в контексті добробуту та примусу». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Андреа Абрахам ([email protected]).

Школа інженерії та інформатики пропонує фахівцям із робототехніки, людино-машинного інтерфейсу, комп’ютерного зору та дизайну, а також психології долучитися до проєкту «Cobotics, цифрові навички та дегуманізація роботи». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Сара Дегальє Роша ([email protected]).

Проєкт «Варіабельність, динаміка та контроль серцевого ритму під час вправ» запрошує фахівців із медичної інженерії, серцево-судинної та загальної фізіології. Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Кеннет Дж. Хантом ([email protected]).

Фахівців зі штучного інтелекту, енергетики та дослідження операцій запрошують долучитися до проєкту «Ймовірнісне внутрішньодобове прогнозування фотоелектричної генерації для Швейцарського плато». Контактна особа – Анжела Мейер ([email protected]).

Швейцарський федеральний інститут спорту Magglingen SFISM запрошує фахівців із біомеханіки, спортивних технологій, SmartTech та інформатики долучитися до проєкту «DigitalTwin». Опис програми – за посиланням. Контактні особи – Сільвіо Лоренцетті ([email protected]) та Катя Оберхофер ([email protected]).

Нагадаємо, Європейська Комісія запустила портал ERA4Ukraine для надання інформаційних і допоміжних послуг українським вченим.