A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Сергій Шкарлет відвідав Житомирщину

Опубліковано 30 березня 2022 року о 12:20


Учора, 29 березня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Житомирщину. 

«Область є прифронтовою зоною та потерпає від ракетно-бомбових ударів російських окупаційних військ. Частина місцевих жителів евакуювалася до більш безпечних областей України, але є люди, які залишилися та надають допомогу тим, хто втікає від рук агресора з гарячих точок», – зазначив Сергій Шкарлет.

За період війни в Житомирську область прибуло майже 38 тис. осіб, які були тимчасово та постійно розміщені в закладах компактного проживання та приватному секторі територіальних громад області. Для них організовано гаряче харчування, надається психологічна підтримка, медичне обслуговування, а також гуманітарна допомога.

Міністр повідомив, що наразі на постійній основі в області перебуває понад 30 тис. осіб.

Сергій Шкарлет під час візиту разом із головою ОВА, силовими структурами та відповідальними заступниками обговорили ключові напрями роботи:

  • безпекова та гуманітарна ситуація в регіоні;
  • забезпечення продовольством та постачання продуктів харчування в мережах, формування цінової політики;
  • доставка та поширення гуманітарної допомоги;
  • прийом і розселення тимчасово переміщених осіб;
  • організація освітнього процесу.

Регіон повністю забезпечений продовольчими товарами та продуктами харчування, проводиться постійний моніторинг формування цін.

Сергій Шкарлет підкреслив, що одним із важливих завдань регіонів є економічна стабілізація та відновлення роботи підприємств. У Житомирській області вже поновили свою роботу понад 10 ключових підприємств, а також до співпраці залучені міжнародні партнери та інвестори.

В області функціонує потужний гуманітарний штаб, який за період війни перерозподілив понад 600 тонн гуманітарної допомоги (продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, військове спорядження, одяг, взуття, автомобілі, реанімобілі, елементи живлення тощо).

Житомирщина не залишилася байдужою до проблем жителів Київської та Чернігівської областей. Відправлено ліки, продукти харчування, теплий одяг, засоби гігієни та постіль, загальна вага яких сягає 15 тонн.

Важливим завданням області є також організація освітнього процесу.

Майже 30% закладів дошкільної освіти працюють із використанням елементів дистанційного навчання. Сергій Шкарлет обговорив із колегами й механізм створення мобільних груп для навчання дітей у місцях тимчасового поселення.

У 506 ЗЗСО організовано дистанційне навчання, 72 продовжили канікули або призупинили навчання в залежності від безпекової ситуації в громадах. Близько 1200 тимчасово внутрішньо переміщених дітей залучені до освітнього процесу в школах.

Майже всі заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти розпочали освітній процес у дистанційному форматі.

Сергій Шкарлет укотре висловив подяку кожному, хто наближає нашу перемогу: військовим і безпековим структурам, волонтерам і міжнародним партнерам, вихователям, вчителям і викладачам, які гідно тримають оборону на освітньому фронті та формують сильну незламну українську націю.

Нагадаємо, відбулася зустріч Сергія Шкарлета з Жаном-Мішелем Бланке щодо підготовки до засідання Європейської Ради.