A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

У Харкові відбувся круглий стіл щодо реалізації проєкту «Президентський університет»

Опубліковано 02 грудня 2021 року о 09:21


30 листопада 2021 року Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет провів онлайн-засідання круглого столу щодо обговорення ініціативи створення Президентського університету. До обговорення в Харківському університеті імені В. Н. Каразіна долучилися освітяни та науковці.

«Спільно з лідерами освіти ми створюємо передову наукову та освітянську думку щодо формування стратегій розвитку Президентського університету, який стане "точкою перезавантаження" вищої освіти та центром для комунікацій провідних лідерів освіти і науки», – наголосив Сергій Шкарлет.

Голова Вченої ради Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Віль Бакіров зазначив, що Президентський університет є надзвичайно важливим проєктом, адже в Україні необхідно запровадити нову освітню модель.

«Саме Президентський університет має стати новим явищем історії вищої освіти та подолати ментальні й технологічні розриви, що відокремлюють нас від кращих європейських і світових взірців. Місія Президентського університету – стати моделлю проведення глибинних реформ системи вищої освіти та науки. Цей освітній заклад допоможе повернути науку до комерціалізації», – додала ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Тетяна Кагановська.

Зацікавленість у проєкті висловив тимчасово виконуючий обов’язки голови Харківської обласної державної адміністрації Олександр Скакун, наголосивши, що наукова та освітянська спільнота Харківщини не тільки підтримує принципи діяльності нового унікального закладу, а й пропонує конкретні напрацювання, що вже апробовані та демонструють високу результативність у Харківській області.

«Концепцією Президентського університету передбачено забезпечення майбутнім студентам допомоги з боку бізнес спільноти щодо реалізації власних наукових розробок і подальшої комерціалізації. У Харківській області вже є позитивний досвід через діяльність “бізнес інкубаторів”, яким ми обов’язково поділимося», – повідомив Олександр Скакун.

Під час круглого столу заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук презентував проєкт Президентського Університету та наголосив, що освітяни мають бути основою якісних змін, які будуть реалізовані найближчим часом.

До обговорення важливих питань приєднався ректор Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця, доктор економічних наук, професор Володимир Пономаренко. За його словами, однією із існуючих проблем є те, що держава не формує належні умови для зацікавлення дітей до розвитку здібностей точних і природничих наук.

Доктор біологічних наук, професор, директор НДІ біології, завідувач кафедри молекулярної біології та біотехнології  Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Анатолій Божков окреслив три головні сучасні виклики, які постали перед людством:

  • енергетична проблема; 
  • боротьба з інфекційними та іншими патологіями;
  • сучасні продукти харчування. 

Він зазначив, що ці глобальні проблеми мають бути пріоритетними напрямками в Президентському університеті.

У свою чергу доктор хімічних наук, професор, виконувач обов’язків директора НДІ хімії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Олександр Рошаль зауважив, що наразі університети України не вчать комерціалізації науки, тому потрібно готувати  спеціалістів з просування продуктів науки.

Директор Харківського ІТ-кластеру Ольга Шаповал додала, що під час створення Президентського університету необхідно спиратися на існуючий досвід регіонів, адже вже існують колаборації між бізнесом, державою, освітою та суспільством.

Підсумовуючи засідання, виконуюча обов’язків директора Навчально-наукового інституту «Інститут державного управління» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Людмила Бєлова наголосила на необхідності залучення до навчання талановитої молоді, переможців учнівських олімпіад і конкурсів Малої академії наук.

Нагадаємо, в Одесі обговорили перспективи створення Президентського університету.