A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Плани МОН у сфері вищої освіти, науки та інновацій: створити ефективну модель автономного ЗВО та підвищити рівень впровадження результатів наукових досліджень

Опубліковано 04 лютого 2021 року о 13:20


Впровадити Стратегію розвитку вищої освіти на 2021–2031 рр. з чіткими цілями та індикаторами досягнення, визначити основні засади формування та реалізації пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності в Україні на середньостроковий період та продовжити розроблення проєкту Закону України «Про освіту дорослих» – такі плани команди МОН у сфері вищої освіти, науки та інновацій на 2021 рік.

Наразі Міністерство працює над такими завданнями:

  • внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» в частині надання закладам повноважень самостійно розпоряджатися коштами, визначати внутрішню систему оплати праці, вільно залучати пожертви та інвестиції, залишаючись неприбутковою організацією з усіма податковими пільгами;
  • підготовка Закону України «Про основні засади формування та реалізації пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в  Україні», формування переліку середньострокових  (тематичних) пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності;
  • підготовка законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну експертизу»;
  • підготовка та внесення на розгляд Уряду законів України «Про підтримку і розвиток наукових обʼєктів, що становлять національне надбання», «Про інноваційні парки», «Про підтримку та розвиток інноваційної діяльності», «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво» та інші законодавчі акти щодо міжнародного співробітництва України з ЄС та США.

«Наша мета – створити модель автономного закладу вищої освіти, який  матиме повне право розпоряджатися коштами та сучасними прозорими можливостями залучення грантових інвестицій, сприяти розвитку академічної мобільності шляхом підвищення рівня конкурентоспроможності закладів вищої освіти», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зокрема, серед завдань МОН на 2021 рік у сфері вищої освіти наступні:

  • провести пілотування єдиного державного кваліфікаційного іспиту або його окремих елементів із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО;
  • отримати Україною позику в розмірі 200 млн дол. США для подальшої підтримки реформ у сфері вищої освіти;
  • запустити електронну систему моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої освіти;
  • розробити та запустити Єдину міжвідомчу електронну платформу для набору іноземних студентів;
  • реалізувати план популяризації вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Крім того, триває робота МОН над переглядом переліку пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності, а також механізму їх реалізації.

«У планах на 2021 рік – систематизація законодавства у сфері науки та інновацій, зокрема, з метою підвищення рівня впровадження (комерціалізації) результатів наукових досліджень та інтеграції закладів вищої освіти і наукових установ із промисловістю. Для цього вже в другому кварталі цього року ми запускаємо комунікаційну платформу “Наука для бізнесу”. Це перший онлайн-інструмент автоматизованої співпраці науковців та підприємців», – підкреслив Міністр.

Також серед інших завдань – долучення України до наступної рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (2021–2027 рр.) та програми з досліджень та навчання «Євратом» (2021–2025 рр.). Наразі тривають технічні переговори України з Європейською Комісією щодо умов долучення до програми.

Нагадаємо, в лютому 2021 року, згідно із указом Президента, відбудуться заходи з нагоди 25-ї річниці заснування антарктичної станції «Академік Вернадський». Зокрема, передбачається створення інформаційно-просвітницьких проєктів про історію заснування антарктичної станції «Академік Вернадський» та досягнення вітчизняних учених у проведенні наукових досліджень в Антарктиці.