A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Декларація про безпеку шкілУкраїна приєдналася до Декларації про безпеку шкіл (Safe Schools Declaration) і стала сотою країною, що підтримала положення цього документа.

Декларація містить низку зобов'язань для попередження і реагування на напади та використання закладів освіти у військових цілях у період збройного конфлікту. У країнах, що приєднались до Декларації раніше, вже розроблені та успішно впроваджуються підходи до імплементації документа.


Важливо зауважити, що країни-підписанти Декларації – це як держави, на території яких немає військових конфліктів, так і ті, де має місце збройна агресія.

За чотири роки з часу відкриття Декларації у багатьох країнах-підписантах відбулися зміни щодо політики держави стосовно освіти у час збройного конфлікту, і їхній досвід може бути цінним для України.

Важливим аспектом приєднання до Декларації є відновлення освітньої інфраструктури, забезпечення психологічної реабілітації учнів, батьків і вчителів, сприяння проведенню тренінгів з безпеки та охорони здоров'я тощо.


4 серпня 2021 року Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл, що створив умови для забезпечення права на освіту та формування безпечного освітнього середовища у період збройного конфлікту на сході України.

План складається з 6 основних блоків:

  • Ефективна система моніторингу нападів на заклади освіти - запровадження моніторингу напади на заклади освіти та навчити місцевих освітніх управлінців його використовувати)
  • Захист закладів освіти від нападів та їх відновлення у разі пошкодження - заходи з попередження нападів на заклади освіти та забезпечення їх відновлення за кошти державного та місцевих бюджетів)
  • Забезпечення безперервності навчання - підтримка сталості здобуття освіти шляхом розвитку дистанційного навчання (цифрові навички, Інтернет, цифрові пристрої)
  • Упровадження в освітню політику чутливих до конфлікту інструментів - інтеграція підходів чутливості до конфлікту до змісту освіти та навчання цим підходам вчителів
  • Забезпечення системності підходів до захисту освіти в умовах збройного конфлікту - утворення міжвідомчої робочої групи як інструмента міжвідомчу координацію заходів з реалізації Декларації
  • Інформаційна підтримка впровадження положень Декларації - просвітницькі та інформаційні заходи щодо положень Декларації та її вказівок, зокрема інформування про прогрес України міжнародних партнерів.