A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Міжнародний день захисту освіти від нападівМіжнародний день захисту освіти від нападів, який відзначається 9 вересня, проголосила Генеральна Асамблея ООН 29 травня 2020 року. Цей день покликаний привернути увагу до важкого становища понад 75 млн дітей 3-18 років у 35 країнах, які постраждали від конфліктів, та їхньої нагальної потреби в підтримці галузі освіти.

Проголошуючи Міжнародний день захисту освіти від нападів, ООН чітко заявляє про важливість збереження шкіл в якості просторів, що забезпечують захист і безпеку для учнів і вчителів, а також про необхідність того, щоб освіта залишалося в центрі уваги громадськості. Це залишається пріоритетним завданням, в той час як уряди продовжують боротися з пандемією COVID-19, яка призвела до закриття шкіл для більш ніж 90% учнів у світі.

Згідно з Резолюцією Генеральної Асамблеї, уряди несуть першочергову відповідальність за забезпечення захисту та інклюзивної якісної освіти, а також за рівноправність в освіті на всіх рівнях для всіх учнів, особливо тих, які знаходяться в несприятливому становищі.