A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Проєкт нового переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої та фахової передвищої освіти

Опубліковано 08 серпня 2023 року о 13:05


Міністерство освіти і науки України підготувало для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти». Перелік структурно і кількісно наближено до переліку галузей Міжнародної стандартної класифікації освіти та є черговим кроком до переходу на єдині статистичні стандарти та системи класифікації для гармонізації і забезпечення порівнянності державної статистики із такими міжнародними стандартами та рекомендаціями, як міжнародні стандартні системи класифікації ООН.

Пропонований перелік поширюється на освітні програми у сфері вищої та фахової передвищої освіти. На відміну від попередніх редакцій переліку цей проєкт пропонує визначити та затвердити рівень освіти, на якому можуть відкриватися освітні програми за конкретною спеціальністю.

Перелік встановлює відповідність між українськими спеціальностями та деталізованими галузями Міжнародної стандартної класифікації освіти. 

Відповідність між спеціальностями пропонованого переліку та чинного переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, а також перелік спеціальностей, здобуття ступеня освіти з яких необхідне для доступу до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, планується визначити наказом Міністерства освіти і науки для цілей ліцензування, акредитації, регульованих спеціальностей. 

Проєкт таблиці відповідності, в якому також визначено регульовані спеціальності, також оприлюднено для ознайомлення.

*Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія: здобувачі вищої освіти, заклади вищої освіти.

*Можливі наслідки реалізації проєкту акта для різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін: полегшення визнання документів про освіту за кордоном.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту приймають у довільній формі до 08 вересня 2023 року на електронну адресу: [email protected][email protected]

*Прийом зауважень та пропозиції до зазначеного проєкту продовжено до 11 грудня 2023 року на електронну адресу: [email protected][email protected] (*інформацію доповнено).

Контактна особа для надання консультацій: Марина Мруга (*телефон: (044) 481-32-67).


Звіт за результатами громадського обговорення.