A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Понад 600 тисяч освітян опановуватимуть навички надання першої психологічної допомоги

Опубліковано 14 липня 2022 року о 16:40


Понад 600 тис. освітян і керівників закладів освіти України пройдуть курс підвищення кваліфікації щодо надання першої психологічної допомоги та емоційної підтримки дітей і підлітків. Навчання відбуватиметься в межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, створеної за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

«Для того, щоб діти під час навчання змогли отримати якісну першу психологічну допомогу та емоційну підтримку, Міністерство освіти і науки України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти, а також Асоціацією інноваційної та цифрової освіти розробили курс підвищення кваліфікації для освітян і шкільних психологів за участю провідних фахівців із психічного здоров’я зі США та Ізраїлю. Його зможуть пройти всі співробітники і керівники закладів освіти», – повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Безоплатний курс підвищення кваліфікації «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час і після завершення воєнних дій» розроблявся близько двох місяців.

«Курс створено за моделлю змішаного навчання, що складається з 10 мультимедійних уроків у міжнародному форматі SCORM, додаткових матеріалів і практичних тренінгів, під час яких освітяни дізнаються про психологічні стани, навчаться надавати першу психологічну допомогу за методичними посібниками Save the Children, а також ознайомляться з рекомендаціями щодо перенаправлення Міжвідомчого постійного комітету», – зауважив директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

Якщо дитина або підліток потребуватиме більш глибокої психологічної підтримки, її законним представникам буде запропоновано звернутися до відповідних фахівців.

«Таким чином впроваджується системний підхід: освітяни опановують навички першої психологічної допомоги та емоційної підтримки, застосовують їх під час навчального процесу, а у разі необхідності пропонують батькам або опікунам отримати консультацію у профільних фахівців», – підсумувала виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.

Перша леді Олена Зеленська підкреслила актуальність надання першої психологічної допомоги та емоційної підтримки.

«Війна принесла з собою для українців, на жаль, не тільки фізичні та матеріальні втрати, а також і великі психологічні навантаження. Особливо це стосується дітей, яким, незважаючи на війну, потрібно здобувати освіту, щоб надалі розвивати державу, яку наразі боронять їхні батьки», – зазначила Олена Зеленська.

Курс підвищення кваліфікації для освітян «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час і після завершення воєнних дій» можна пройти на порталі Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» Міністерства освіти і науки України.

Нагадаємо, в Україну повертаються вчителі, які виїхали за межі країни після вторгнення рф.