A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Понад 10 тис. переглядів та десятки запитань від учасників: МОН завершило серію вебінарів щодо міжнародного співробітництва у профосвіті

Опубліковано 30 квітня 2021 року о 10:00


Міністерство освіти і науки провело серію вебінарів щодо міжнародного співробітництва у професійній освіті. Кожну трансляцію вебінарів переглянули понад 10 тис. разів, а через окрему онлайн-форму спікерам надіслали 36 запитань. Усі вони стосувалися підготовки заявок для подачі на міжнародні програми та варіантів пошуку ресурсів для втілення ідей.

«Такі вебінари є дуже важливими для закладів професійної освіти, адже більшість з них не має достатнього досвіду в міжнародному співробітництві.  Водночас є багато ініціатив та проєктів, відкритих до співпраці. Для того, щоб українські освітяни могли використовувати усі можливості, ми й проводимо такі сесії. Завдяки увазі Президента до розвитку професійної освіти, її інтеграція до європейського освітнього простору перейшла на інший рівень. Наприклад, в Указі Президента “Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти” чітко зазначено, що Уряд має всебічно сприяти реалізації міжнародних проєктів у сфері професійної освіти. Тож ми працюємо над виконанням цього завдання і вже плануємо серію наступних навчальних заходів у травні», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук. 

Він також підкреслив, що кожен партнер має відповідати вимогам до конкурсного відбору, які треба враховувати. Закладам потрібно не просто мати хорошу ідею або концепцію, а ще й правильно про неї розповісти, оформити та успішно реалізувати. Саме тому вебінари щодо міжнародного співробітництва є актуальними. Вони поетапно та деталізовано розповідають, як перетворити ідею в ідеальний проєкт.

Так, учасники дізнались про всі особливості написання заявок для отримання грантів: як правильно вибрати тему проєкту, підготувати опис закладу, його переваг та можливостей. Найчастіше учасників цікавила тема налагодження партнерських зв’язків з донорами та стратегічний підхід у залученні додаткових ресурсів.

Спікери також розповіли про власний досвід співпраці з міжнародними програмами та поділились найближчими можливостями Програми Erasmus+ для закладів професійної освіти.

На фінальному вебінарі учасники отримали пакет матеріалів з корисними посиланнями для розвитку навичок проєктного менеджменту, самостійного вивчення іноземної мови та налагодження роботи з міжнародними організаціями.

Організатори провели три вебінари з онлайн-трансляціями на Facebook-сторінці МОН:

Переглянути матеріали з вебінарів можна на сайті МОН у розділі Erasmus+. Там також розміщено відповіді на найпоширеніші запитання від учасників (розділ буде оновлено).

Організаторами вебінарів є експерти Національного Erasmus+ офісу в Україні, Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України, а також заклади освіти, які мають успішний досвід міжнародного співробітництва.

Довідково.

Програма Європейського Союзу Erasmus+ підтримує проєкти міжнародної співпраці, стратегічні партнерства, заходи і навчальну мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.

Завдяки підтримці Уряду України Програма Erasmus+ набула масштабного значення: відбувається інформаційна та промоційна діяльність про Програму, надається допомога потенційним учасникам конкурсів, підтримка виконавців проєктів, а також регулярно проводяться міжнародні заходи ЄС у сфері освіти.

Нагадаємо, що стартував курс зі створення е-контенту для закладів професійної освіти.