A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Підвищення кваліфікації вчителів та розвиток академічної доброчесності – МОН й Американські ради обговорили можливі напрями подальшої співпраці

Опубліковано 28 листопада 2018 року о 18:39

Підвищення кваліфікації для вчителів у межах реформи Нова українська школа, розвиток академічної доброчесності та прозорих інструментів, які доносили б інформацію про якість освіти в українських вишах суспільству. Про такі можливі майбутні пріоритети співпраці говорили під час зустрічі Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Енн Доморад, старший керуючий директор польових операцій та програм Американських рад з міжнародної освіти сьогодні, 28 листопада 2018 року, в МОН.

«Ми надзвичайно високо цінуємо співпрацю з Американськими радами. Саме з ваших ініціатив були започатковані великі проекти, що стали надбанням усієї освітньої системи нашої країни. Якщо говорити про сьогодення, то на тлі масштабної реформи освіти ми маємо два пріоритети – програми з підвищення кваліфікації для вчителів та покращення академічної доброчесності у наших університетах», – розповіла Лілія Гриневич.

Вона додала, що в контексті проектів з підвищення кваліфікації для вчителів МОН особливо зацікавлене в розвитку програм для вчителів у межах реформи НУШ та для шкіл з мовами навчання національних меншин.

З огляду на реформу вищої освіти, пріоритетом МОН залишається питання забезпечення якості вищої освіти, що включає академічну доброчесність, а також доступ до фахової інформації про якість освіти в різних вишах України.

«Ми сподіваємось, що найближчим часом запрацює Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. В його складі буде утворено комітет з етики, що безпосередньо розглядатиме питання академічної доброчесності. Важливо, щоб вони змогли виробити прозорі та працюючі критерії роботи. В цьому їм може знадобитися допомога незалежних експертів, які зможуть надати консультації. Ми також зацікавлені у проектах, які дадуть суспільству доступну та зрозумілу інформацію про якість освіти в українських вишах», – зазначила Міністр.

Енн Доморад зауважила, що наразі є перспектива, що Американські ради матимуть більше можливостей для розвитку освітніх проектів в Україні.

«Освіта – це сфера, яка має величезний вплив на розвиток усієї країни. Вона безпосередньо дотична до розвитку та життя величезної кількості людей. І я особисто вболіваю за нашу подальшу плідну співпрацю», – повідомила представниця Американських рад.

Нагадуємо, що затверджений парламентом Указ Президента України, яким запроваджується воєнний стан у 10 областях терміном на 30 днів, жодним чином не впливає на звичну роботу закладів освіти сьогодні.