A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

На Одещині дослідять ринок праці та підготовку робітників за останні 3 роки – підписано Меморандум між МОН, облдержадміністрацією та Інститутом професійних кваліфікацій

Опубліковано 19 лютого 2021 року о 14:13


На території Одеської області дослідять регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та його відповідність потребам ринку праці. Це дозволить місцевій владі ефективно розподіляти кошти між закладами профосвіти під час вступної кампанії, а Міністерству переглянути перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими відбувається за рахунок держбюджету. Меморандум між Одеською облдержадміністрацією, Міністерством освіти і науки та громадською організацією «Інститут професійних кваліфікацій», яка виконуватиме дослідження, був підписаний сьогодні, 19 лютого 2021 року, в залі Колегії МОН.

“Торік МОН затвердило чіткий календар і алгоритм, за яким області мають погоджувати регіональне замовлення для підготовки кваліфікованих робітників у профтехах. Але ринок праці постійно змінюється, і освітня сфера має своєчасно реагувати на це. На кейсі Одещини ми хочемо дослідити динаміку вступу, працевлаштування випускників та потреби локального бізнесу за 2018-2020 роки. Отримані результати допоможуть управлінцям на місцях правильно фінансувати регіональне замовлення, а ми зі свого боку матимемо конкретні дані для перегляду переліку професій загальнодержавного значення”,  зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Під час дослідження партнери проаналізують поточний стан ринку праці в області, визначать найбільш затребувані професії за останні 3 роки, вивчать фінансові показники регіонального замовлення, а також його відповідність середньостроковим потребам обласного ринку праці.

У Меморандумі докладно виписані обов'язки кожної зі сторін. Наприклад, Одеська ОДА має надавати усю необхідну інформацію для проведення дослідження, а далі розглянути його результати разом з регіональною Радою професійно-технічної освіти. МОН погоджує програму дослідження та сприяє його проведенню, а після отримання висновків може переглянути нормативні акти, які стосуються підготовки кваліфікованих робітників. ГО «Інститут професійних кваліфікацій», як виконавець проєкту, має розробити програму дослідження, підготувати рекомендації щодо підготовки кадрів для потреб області, презентувати результати дослідження.

Планується, що дослідження триватиме до жовтня 2021 року.

Нагадаємо, що МОН затвердило методичні рекомендації для розроблення стандартів професійно-технічної освіти за компетентнісним підходом.