A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН пропонує проєкт зі створення мережі стартап-школа-інкубатор-акселератор задля відновлення та розвитку інноваційної екосистеми

Опубліковано 04 квітня 2022 року о 12:45


МОН пропонує запровадити експериментальний проєкт зі створення на базі закладів вищої освіти та наукових установ мережі стартап-школа-інкубатор-акселератор задля відновлення та розвитку інноваційної екосистеми. Відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів України та документи до нього розміщені для громадського обговорення на офіційному сайті МОН.

«Внаслідок жорстокої війни виникає необхідність подолання впливу загарбницьких дій рф. Зокрема, варто створити умови для розвитку національної інноваційної екосистеми шляхом розширення мережі елементів інфраструктури, активного залучення науковців, поєднання наукового та промислового потенціалу, забезпечення трансферу технологій і комерціалізації наукових результатів, збільшення обсягу інноваційної продукції в загальному обсязі промислової продукції, а також реалізації продукції з високою прибутковістю», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Проєктом акта пропонується вирішення вищевказаних проблем шляхом запровадження експериментального проєкту зі створення на базі закладів вищої освіти, наукових установ мережі стартап-школа—інкубатор—акселератор та здійснення заходів, спрямованих на визначення:

  • порядку створення мережі на базі закладів вищої освіти та наукових установ;
  • основних функцій стартап-школи-бізнес-інкубатора-акселератора;
  • щорічних показників ефективності діяльності мережі.

Крім того, команда МОН проводить конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт і проєктів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України в Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020», одним із напрямів якого є «підтримка інноваційної діяльності закладів вищої освіти та наукових установ». Відбір переможців за цим напрямом відбувається за такими критеріями:

  • ефективність комерціалізації наукових, науково-технічних результатів;
  • наявність інноваційної інфраструктури на базі закладу вищої освіти, наукової установи;
  • наявність і успішність досвіду подання закладом вищої освіти, науковою установою заявок на участь у Програмі «Горизонт 2020»;
  • наявність досвіду співпраці з представниками сфери підприємництва.

Вказані критерії дають змогу визначити спроможність закладу вищої освіти чи наукової установи, а також активно провадити інноваційну діяльність. На базі закладів-переможців пропонується створити мережу стартап-школа—інкубатор—акселератор.

Інформуємо учасників Конкурсу, що наразі його призупинено на етапі проведення наукової та науково-технічної експертизи з метою забезпечення безпеки залучених експертів. Після припинення або скасування воєнного стану всі заявки буде передано експертам для проведення експертизи та продовження конкурсного відбору згідно визначених його етапів

Зауваження та пропозиції до проєкту акта просимо надсилати до 20 квітня 2022 року на електронну пошту: krukevych@mon.gov.ua та oksanakrukevich@gmail.com (відповідальна особа Оксана Крукевич, в.о. керівника експертної групи з питань розвитку інновацій директорату науки та інновацій).

Звіт за результатами громадського обговорення.