A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Лілія Гриневич: Держава провела навчання психологів ІРЦ для роботи з методиками діагностування дітей з ООП – успішно склали іспити лише 48%

Опубліковано 19 липня 2019 року о 13:31

Торік держава виділила 70 млн гривень для закупівлі 500 комплектів методик для інклюзивно-ресурсних центрів, які допомагають зробити оцінку розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Цього року виділено ще 49,2 млн грн для додаткового придбання методик для новостворених ІРЦ. Про це повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з пресою в межах робочої поїздки в Запоріжжя сьогодні, 19 липня 2019 року.

У Запорізьку область поставлено 30 комплектів методик, буде надано ще 4 комплекти.

«Це методики і програмне забезпечення, програмні елементи, тести, з якими працюють відповідні фахівці інклюзивно-ресурсних центрів, щоб визначити, як правильно  навчати цих дітей», – пояснила Лілія Гриневич.

Вона додала, що 2019 року за кошти держави вперше проведено навчання користуванню закупленими сучасними методиками для  869  психологів ІРЦ.  

«Це був дуже суворий екзамен, і його склали тільки 48%, зокрема по Запорізькій області. І ми тепер матимемо для них повторний іспит. Про що це свідчить. Це свідчить про те, що ми підходимо до застосування цих методик і до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами дуже серйозно, тому що важливо, щоб фахівці з ними працювали правильно. Від цього залежить успіх навчання цієї дитини», – відзначила Міністр.

Планується, що 181 психолог, які не склали іспити, пройдуть додаткове навчання та зможуть скласти повторний іспит на право користування методиками.

У Запорізькій області навчалося 50 працівників ІРЦ, а стали користувачами 19 осіб (38%), однак ще 11 осіб зможуть повторно скласти іспит.

Нагадуємо, що держава вперше виділила субвенцію для дошкільнят з особливими освітніми потребами – спрямовано 37,2 млн грн.