A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

EWF–2022: Сергій Шкарлет розповів міжнародній спільноті про стан освіти в Україні в умовах війни

Опубліковано 24 травня 2022 року о 18:50


Сьогодні, 24 травня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет виступив на Світовому освітньому форумі 2022 (EWF), який відбувається в Лондоні. 

Світовий освітній форум є преміальним органом, який збирає представників урядів та департаментів освіти, найбільших освітніх організацій і великого бізнесу для обміну досвідом і вирішення важливих питань галузі. Цьогоріч у наймасштабнішій і найвпливовішій освітній події взяли участь 112 міністрів.

Темою заходу 2022 року став заклик до міжнародної спільноти: «Будуймо майбутнє разом – сильне, сміливе, найкраще».

Сергій Шкарлет під час виступу повідомив про ситуацію в Україні і наслідки військової агресії рф, зокрема розповів про численні вбивства та поранення дітей, переміщення українців як в межах країни, так і за кордоном, знищення закладів освіти і науки.

Міністр також зазначив, що попри повномасштабне вторгнення, навчання в закладах освіти продовжується на всіх рівнях: від садочків до університетів – скрізь, де дозволяє безпекова ситуація.

«Ми робимо все, щоб зберегти безперервність викладання, навчання та досліджень, захистити наших дітей, молодь, учителів та наш інтелектуальний капітал», – сказав Сергій Шкарлет. 

За його словами, завдяки налагодженому процесу дистанційної освіти українські діти, перебуваючи в різних країнах світу, продовжують навчатися за вітчизняними програмами.

«У ці важкі часи зроблено низку фундаментальних кроків: працює «Всеукраїнська онлайн-школа», триває реформа НУШ, у понад 130 країнах світу ефективно функціонує електронна платформа та мобільний застосунок, на сайті Міністерства освіти і науки України розміщена Всеукраїнська навчальна програма, яка забезпечує безкоштовний доступ до онлайн-уроків, інформаційних відео та посібників, також для учнів і вчителів доступна психологічна підтримка. Ми щиро віддані розвитку освіти в Україні, ніщо нам не може завадити», – наголосив Міністр.

Сергій Шкарлет під час виступу зауважив, що наразі завданнями Міністерства є проведення прозорої і безпечної вступної кампанії, гарантування кожній дитині права на освіту, а педагогічним працівникам – оплату праці.

«Сьогодні понад 3,6 млн учнів відновили навчання. Ми щодня боремося за те, щоб повернути якнайбільше дітей до українських шкіл. Наші вчителі, учні та студенти – герої! Я вражений їхньою відданістю, мужністю та рішучістю. Вдячний їм усім», – зазначив Міністр.

Також Сергій Шкарлет подякував за підтримку і солідарність з Україною та за можливість виступити на такому важливому заході.

«Сьогодні 90-й день війни в Україні. 24 лютого 2022 року ми перестали рахувати дні тижня та називати дати. Ми лічимо дні війни і наш хоробрий опір. Але ми також говоримо, що кожен наступний день – це ще один день до нашої перемоги. Я дякую всім не лише як міністр, академік, але й як українець, учитель і батько, який бажає найкращого своїм дітям і всім дітям України», – звернувся до учасників форуму Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, Випускники ЗЗСО отримають документи про освіту незалежно від місця перебування.