A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Дослідження "Задоволеність батьків та учнів шкільним харчуванням”

Опитування “Задоволеність батьків та учнів шкільним харчуванням” проводилось 5-15 березня 2020 року. В ньому взяли участь 923 учні та 3 519 батьків зі всіх областей України та міста Києва, окрім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і АР Крим.

В межах дослідження учні та батьки могли оцінити шкільний буфет, якість перших і других страв, напоїв, смакові якості шкільного харчування загалом, а також чистоту шкільних їдалень та охайність їхніх працівників.

Результати опитування: ЗАДОВОЛЕНІСТЬ БАТЬКІВ ТА УЧНІВ ШКІЛЬНИМ ХАРЧУВАННЯМ

Зокрема, опитування показало, що шкільними їдальнями користуються понад 50% школярів. Основними причинами, через які учні відмовляються від харчування у школі, є несмачна та холодна їжа або поганий вигляд та запах страв.

Результати опитування окреслили наявні проблеми та у подальшому допоможуть покращувати шкільне харчування, а також відслідковувати ефективність змін. Над ними МОН працює спільно з іншими міністерствами у міжвідомчій робочій групі, утвореній при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зокрема, за короткий час вдалося:   

  • за підтримки Першої леді Олени Зеленської розпочати реформування шкільного харчування в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі;
  • розробити план заходів з реформування шкільного харчування;
  • напрацювати проєкт постанови Уряду щодо затвердження норм та порядку організації харчування учнів;
  • сприяти оновленню харчоблоків у їдальнях на кошти резерву освітньої субвенції 2019 року розміром у 400 млн грн;
  • розпочати інформаційну кампанію щодо популяризації культури  здорового шкільного харчування.