A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: липень–грудень 2020 року

Опубліковано 29 грудня 2020 року о 10:31


Міністерство освіти і науки України презентує основні досягнення, ключові цілі та завдання команди. Матеріали складаються з чотирьох частин. Перша частина – досягнення команди МОН за липень–вересень, друга – досягнення за жовтень–листопад 2020 року, третя – бюджет у сфері освіти і науки на 2021 рік. Четверта частина – це цілі команди МОН.

«Поступ на зміцнення системи освіти і науки України – це своєрідний проміжковий звіт команди МОН за пів року роботи. Те, що вдалося зробити за цей короткий час – заслуга великої кількості фахівців, які працюють у Міністерстві та областях. Кожне рішення та досягнення – це колосальна робота, яка інколи буває непомітною, проте дуже важливою. Попереду ще багато нових викликів та завдань», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

Перша частина (липень–вересень) складається із шести блоків.

Перший блок про питання дошкільної, інклюзивної та позашкільної освіти. А саме –  реформу дошкільної освіти, Національну стратегію розвитку інклюзивної освіти та підвищення престижності педпрацівників позашкілля.

Другий блок стосується питань школи, затвердження Державного стандарту та критеріїв оцінювання результатів навчання. У третьому блоці йдеться про питання професійної (професійно-технічної) освіти. У блоці вищої освіти окреслено питання щодо успішного проведення вступної кампанії-2020, збільшення державного замовлення, Стратегії розвитку вищої освіти тощо.

У наступному блоці МОН повідомляє про продовження державної підтримки у сфері трансферу технологій та продовження терміну дії всіх спеціалізованих вчених рад. У шостому блоці йдеться про електронні новації в освітньому просторі.

Друга частина – це досягнення команди МОН за жовтень–листопад 2020 року.

Перший блок про дошкільну освіту. А саме – контент-платформу і чат-бот НУМО та проєкт Базового компонента дошкільної освіти.

Наступний блок стосується питань інклюзивної освіти: мобільний застосунок АС ІРЦ, можливості продовження термінів навчання осіб з особливими освітніми потребами, порядок забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з ООП у закладах освіти.

Третій блок – про досягнення у сфері шкільної освіти, зокрема про національну платформу «Всеукраїнська школа онлайн», забезпечення шкіл дезінфекційними засобами та запровадження в дослідну експлуатацію програмного модуля електронних щоденників та журналів закладів загальної середньої освіти. 

У четвертому блоці йдеться про зроблені кроки у сфері професійної освіти, зокрема, схвалено проєкт Стратегії розвитку професійної освіти на період до 2023 року.

У сфері фахової передвищої, вищої та освіти дорослих, якій присвячений п’ятий блок, розроблено проєкт Положення про дуальну форму здобуття вищої та фахової передвищої освіти. Також продовжено терміни зарахування іноземців до закладів вищої освіти України у 2020/2021 навчальному році.

У блоці про досягнення у сфері науки та інновацій ідеться про створення міжвідомчої робочої групи для реалізації документів щодо посилення захисту екосистеми та розвитку економіки Чорного моря, початок реформування Національної та галузевих академій наук та створення належних умов щодо участі України в рамковій програмі «Горизонт Європа» (HORIZON EUROPE).

Бюджет на 2021 рік у сфері освіти і науки України представлено в третій частині.

Четверта частина – ключові цілі, над якими вже працює Міністерство.


Завантажити розгорнутий звіт

Завантажити презентацію