A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Поради педагогам профтехів для ефективної організації онлайн-навчання

Опубліковано 10 березня 2022 року о 15:10


Безперешкодний доступ до якісної та сучасної професійної освіти – ключова мета Міністерства освіти і науки, особливо під час війни. Саме тому команда МОН підготувала 3 ключові поради для педагогів профтехів, які допоможуть організувати навчальний процес у режимі онлайн.

  1. Розуміти особливості онлайні-навчання. Кожен педагог повинен усвідомлювати переваги та виклики, пов’язані з дистанційним форматом, знати як правильно організувати процес і керувати ним. Усі нюанси онлайн-навчання допоможе зрозуміти посібник для педагогів і керівників профтехів, а також курс на онлайн-платформі EdEra «Про дистанційний та змішаний формати навчання». 
  2. Озброїтися навчальними матеріалами. Використовуйте всі накопичені під час карантину онлайн-матеріали та не бійтеся створювати нові. Для цього можна використовувати платформу Youtube. Допоможе також розділ на сайті МОН «Онлайн ресурси для учнів профтехів». Вільно використовуйте навчальні посібники та підручники. Зверніть особливу увагу на майстер-класи WorldSkills Ukraine, які розвивають конкретні навички за 7 професіями. 
  3. Знати де та як проводити заняття. Для проведення занять можна використовувати різні онлайн-сервіси та інструменти: Zoom, Google Meet і Microsoft Teams. У 2020 році представники 25 навчально-методичних центрів пройшли навчання з розгортання Microsoft Office 365, тому закликаємо ділитися знаннями з представниками закладів у своїх регіонах. Крім того, профтехи, виші та школи мають безкоштовний доступ до сервісу «G Suite for Education» від Google. Ресурс значно полегшує взаємодію учнів і педагогів, а також робить навчання інтерактивним. Алгоритм реєстрації тут.

Бонусна порада від команди МОН: будьте позитивними та уважними. Сьогодні учням потрібна ваша підтримка та турбота. Запитуйте про почуття та емоції вихованців, враховуйте психічний стан дітей.

Нагадаємо, МОН рекомендувало скасувати ДПА, ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ у 2022 році.