A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

На Одещині будуть залучати науковий потенціал Державного університету «Одеська політехніка» для розвитку територіальних громад

Опубліковано 06 листопада 2021 року о 12:27


На Одещинні планують залучати науковий потенціал вчених Державного університету «Одеська політехніка» для посилення роботи облдержадміністрації та територіальних громад регіону.

Днями голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький відвідав Державний університет «Одеська політехніка». На думку Сергія Гриневецького в університеті створено умови для активізації інноваційної діяльності, розвитку стартап-проєктів, трансферу технологій у бізнес, комерціалізації інновацій, адаптації студентів до підприємницької діяльності. Голова ОДА переконаний, що напрацювання одеських вчених стануть корисними в секторі енергонезалежність області, у формуванні безпекових програм, у підготовці кадрів з інформатики, в комп’ютерних технологіях, а також ІТ-напрямку.

Сергій Гриневецький розпочав візит із студентського проектно-конструкторського бюро «Формула». Це одне з перших науково-дослідних конструкторських бюро, представники якого беруть участь у міжнародних змаганнях і посідають призові місця. Студенти, аспіранти та молоді науковці мають можливість за допомогою новітніх програм моделювати процеси, власноруч збирати боліди та досліджувати ефективність роботи основних автомобільних вузлів.

Також, у лабораторії автоматизованих систем енергопостачання та систем управління мікрокліматом проводяться навчання студентів, а також виконуються наукові дослідження в галузі енергопостачання та автоматизованого управління кліматом.

Для підвищення рівня підготовки здобувачів освіти в галузі експлуатації та обслуговування транспорту працюють лабораторії для проведення теоретичної підготовки та практичних занять майбутніх фахівців. Студенти мають змогу пройти додаткове навчання та отримати міжнародний сертифікат компанії Bosh, що дає змогу влаштуватись на роботу в сервісних центрах компанії в будь якій країні світу

Під час робочого візиту голова ОДА вибудував план подальшої співпраці з кафедрами та фахівцями, які зможуть виступати в якості експертів для прийняття програм Одеської обласної державної адміністрації.

Важливими залишаються проблеми, що пов’язані з підготовкою кадрів для роботи на атомних станціях. 

Предметне залучення, на думку Сергія Гриневецького, матиме місце в сегменті енергозабезпечення регіону, тим більше, що реалізуються такі важливі проєкти з «Укренерго» як будівництво лінії електропередач «Новоодеська – Арциз», це будівництво парогазових електростанцій з турецькою компанією і в Ізмаїлі, і в Одесі.

“Щодо питань енергозбереження – то в «Одеській Політехніці» є доволі цікаві напрацювання, це і важливе питання розвитку територіальних громад. Сергій Гриневецький зацікавлений в тому, щоб і на наших підприємствах, і у всій одеській промисловості працювали висококласні фахівці. Я вірю, що доступність такої освіти та її вихід на новий рівень залучить у галузь молодь, яка захоче навчатися інженерним професіям та будувати кар'єру і в Одеській області, і в Україні”, – зазначив голова ОДА.

Нагадаємо, Національний авіаційний університет став партнером міжнародної авіакомпанії Wizz Air.