A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН пропонує для громадського обговорення проект Положення про спеціалізований заклад позашкільної освіти наукового профілю

Опубліковано 06 грудня 2018 року о 15:52

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проект Положення про спеціалізований заклад позашкільної освіти наукового профілющо визначає порядок організації діяльності спеціалізованих закладів позашкільної освіти, які надають освіту наукового спрямування.

Проект сприятиме розвитку дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти, залученню дітей та молоді до науково-дослідницької, дослідно-експериментальної, конструкторської, винахідницької, пошукової діяльності в різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва.

Проектом Положення передбачено нові підходи до визначення організаційно-правових засад діяльності спеціалізованого закладу позашкільної освіти наукового профілю:

- виокремлені права та обов'язки закладу;

- розширено сфери діяльності, зокрема запроваджено пропедевтичний, науково-просвітницький, міжнародний та інші напрями;

- удосконалено систему структурних підрозділів за науковими напрямами;

- упорядковано координацію діяльності спеціалізованих закладів різних рівнів підпорядкування;

- визначено порядок роботи колегіальних органів управління закладом відповідно до напрямів діяльності.

Очікується, що реалізація Положення матиме позитивний вплив на забезпечення доступу дітей і молоді до якісної освіти наукового спрямування, а також створення умов щодо впровадження дослідно-орієнтованого навчання в закладах освіти.

Проект Положення розроблено відділом позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН спільно з Національним центром «Мала академія наук України». Документ підготовлено на виконання пункту 5 статті 21 Закону України «Про освіту».

Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 08 січня 2019 року у письмовому вигляді та електронною поштою за адресами: Міністерство освіти і науки України, каб. 115, пр-т Перемоги, 10, м. Київ, 01135; e-mail: a_serednytska@mon.gov.ua.


Звіть за результатами громадського обговорення