A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Діджиталізація профосвіти: навчальні посібники, курси та симулятори з технологіями доповненої реальності

Опубліковано 25 листопада 2021 року о 13:08


Для ефективного онлайн-навчання в професійній освіті розробляють посібники, організовують тренінги та курси, а також створюють діджитал інструменти, зокрема симулятори й мобільні додатки. Про це розповіли спікери заходу з організації дистанційного та змішаного навчання в межах Всеукраїнського тижня професійної освіти сьогодні, 25 листопада 2021 року.

«Коли розпочалась пандемія, ми вперше зіткнулися з необхідністю організації навчання в онлайн-форматі. У професійній освіті 60% навчання – практика, учням необхідно бути в майстернях і постійно практикуватись для здобуття професійних навичок. Так, адаптувати практичне навчання до дистанційного формату стало викликом для нас. Однак завдяки підтримці міжнародних партнерів і роботодавців маємо десятки проєктів, які роблять навчання онлайн доступним та легким», – зазначила директорка директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

Спікерами заходу стали представники Програми ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України», Міжнародної організації праці, проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» та громадської спілки «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України “Фешн Глобус Юкрейн”». 

Для якісного онлайн-навчання створили план діджиталізації сфери, провели аналіз цифрових навичок представників профтехів і 128 тренінгів для підвищення їх цифрової грамотності.

На вебінарі також розповіли про тренінг зі створення онлайн-курсів для тренерів, який пройшли 40 педагогів закладів професійної освіти. Незабаром учасники запустять власні онлайн-курси з 4 професій. Крім того, у 2022 році планується запуск онлайн-платформи «Професійна освіта онлайн», яка допоможе учням переглядати курси, майстер-класи та лекції з конкретних професій.

Спікери презентували цифрові інструменти для інтерактивного онлайн-навчання, зокрема навчальний посібник у вигляді мобільного додатку «Труби та арматура» для учнів-сантехніків. Вони також розповіли про проєкт «Професія творити моду», який містить серію електронних посібників для створення одягу на професійному рівні.

Нагадаємо, понад 300 учнів закладів професійної освіти взяли участь у вікторині щодо поширення принципів енергоефективності.