A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

41-а нарада Договору про Антарктику: Україна планує домовитися про нові міжнародні наукові проекти

Опубліковано 12 травня 2018 року о 08:50

Україна планує провести переговори з представниками Франції, Туреччини та Норвегії щодо впровадження спільних проектів антарктичних досліджень. Відповідні зустрічі української делегації передбачені в межах 41-ї наради Договору про Антарктику, що триватиме 12-18 травня м. Буенос-Айресі, Аргентина.

Під час заходу Україна також представить документ з власним баченням пріоритетних напрямів розвитку науки в Антарктиді. Він увійде в основу концепції нової антарктичної програми.

Делегацію України очолив генеральний директор директорату науки МОН, представник Уряду України в Секретаріаті Договору про Антарктику Дмитро Чеберкус. Він відзначив, що нарада Договору про Антарктику – це політичний форум високого рівня, участь у якому є дуже важливою для України.

«Йдеться не лише про іміджевий захід, на якому Україна на рівні зі США, Австралією, Аргентиною, Британією, Францією формує політику на Антарктичному континенті. Це також виняткова нагода домовитися про започаткування нових проектів для наукових досліджень на крижаному континенті», – підкреслив він.

Зокрема, за підсумками минулорічної наради Україні вдалося активізувати співпрацю зі США та Францією. Так, цього року група учасників сезонної української експедиції проводила дослідження на американській антарктичній станції Палмер. Також США допомагає Україні у вирішенні низки логістичних питань. З Францією ж започатковано 2 спільні проекти – у сфері фізики атмосфери та щодо вивчення тектонічної будови.

Нагадуємо, що 21 березня на станцію Академік Вернадський вирушила 23 Українська антарктична експедиція, а 2 травня відбулася традиційна урочиста зустріч 22-ої УАЕ, яка представила результати своїх досліджень.