Окремим завданням МОН є приєднання до правових інструментів та органів ОЕСР у галузі наукової, технологічної та інноваційної політики, а саме налагодження взаємодіїз Комітетом з питань науково-технічної політики та його допоміжними органами для отримання статусу запрошеного учасника та впровадження в Україні стандартів ОЕСР.
Сьогодні Україна представлена офіційною контактною особою у Робочій групі національних експертів з показників науки та технологій ОЕСР – NESTI, яка здійснює контроль, спрямовує та координує статистичну роботу ОЕСР з питань науки, техніки та інновацій (НТІ), сприяючи розробці статистичних стандартів, інфраструктури даних, показників та кількісного аналізу, необхідного для задоволення вимог та пріоритетів Комітету з питань науково-технічної політики.
Таке представництво дає можливість отримувати інформацію про усі заходи, які проводяться NESTI і до яких залучається Україна в якості запрошеного учасника, а також брати участь у дискусіях щодо показників вимірювання наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.
Офіційна контактна особа України у NESTI: Ольга ПРУДКА – державний експерт експертної групи з питань моніторингу і оцінювання наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності директорату науки та інновацій МОН, електронна пошта: olha.prudka@mon.gov.ua.
Крім того, МОН послідовно працює над долученням України до Сімейства стандартів ОЕСР Фраскаті, присвячених вимірюванню та інтерпретації даних, що відносяться до сфери науки, технологій та інновацій.
МОН у 2023 році отримало ліцензії на право перекладу та публікацію робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій – Керівництва Осло 2018, Керівництва Фраскаті 2015 та Керівництва ОЕСР з патентної статистики:
Приєднання до цих стандартів дозволить уніфікувати термінологію та статистичні індикатори в галузі науки, технологій, інновацій, патентні індикатори, індикатори персоналу, задіяного у науці, технологіях та інноваціях тощо.
Усі роботи ОЕСР, у вигляді електронних книг, розміщено у вільному доступі.
Ви можете копіювати, завантажувати або роздруковувати ці матеріали для особистого використання, а також розміщувати фрагменти з публікацій (без даних та мультимедійних продуктів) у власні документи, презентації, блоги, вебсайти та навчальні матеріали за умови належного зазначення джерела та власника авторських прав.
Для англомовного видання власником авторських прав є Організація економічного співробітництва та розвитку.
Для видань українською мовою власником авторських прав є Міністерство освіти і науки України.
Запити щодо дозволу на фотокопіювання фрагментів цих робіт ОЕСР для публічного або комерційного використання мають бути направлені безпосередньо до Центру захисту авторських прав (ССС) за адресою info@copyright.com або до Французького центру використання права копіювання (CFC) contact@cfcopies.com.
Усі запити щодо публічного або комерційного використання та права на переклад мають бути направлені на адресу електронної пошти rights@oecd.org.