A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Базалук Тетяна (вихователь логопедичної групи)



«Пальчикові стежинки» (сенсорно-тактильні килимки для дітей з особливими освітніми потребами від 2-х до 6-ти років)

"Пальчикові кроки" по сенсорним доріжках для розвитку дрібної моторики і мови. Сенсорні доріжки, вони ж пальчикові кроки являють собою ряд вправ, за допомогою яких у дитини будуть розвиватися і вдосконалюватися рухи кистей і пальців рук. "Пальчикові кроки" - це захоплюючі завдання, які готують руку дитини до письма, розвивають пам'ять, увагу, зорово-просторове сприйняття, уяву, спостережливість, що в свою чергу сприяє розвитку мови. Цікаво використовувати іграшки в роботі за методикою «пальчикові кроки». Іграшки не тільки втілюють принцип наочності, але і несуть у собі величезний розвиваючий потенціал. Сенсорно-тактильні доріжки можна використовувати на підгрупових заняттях в якості пальчикової гімнастики, використовуючи музичний чи віршований супровід (або без супровіду), вибір залежить від лексичної теми. Дуже зручно використовувати на індивідуальних заняттях, тоді разом з дитиною можна самим придумати задачу чи історію подорожі героя по доріжці.

Варіантів ігор з доріжками можна придумати дуже багато, наприклад, «крокувати вперед або назад, «крокувати» по кожному гудзику або через один-два, «крокувати» приставними кроками, «крокувати» пальчиками обох рук одночасно, прокочувати «сніжку» чи «м’яч» між предметами, викладати чи вимірювати доріжку за допомогою ниток чи синельної проволоки, проходження лабіринтів і т. д.

При розучуванні віршованого тексту спочатку знайомимо з ритмом вірша (приказки, потішки), відплескуємо ритм, а потім крокуємо його, використовуючи вказівний і середній палець. Для ходьби по доріжках використовуємо спочатку більш розвинені пальчики, потім вводяться інші пальчики. Останній етап - співдружність рук. Він припускає роботу однойменних пальчиків обох рук.