A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Всеукраїнські учнівські турніри

Всеукраїнські учнівські турніри – одна із форм інтелектуальних змагань у системі української освіти, які сприяють формуванню компетентної особистості, здатної гідно презентувати свої знання та уміння. Це командні змагання у формі рольової гри, під час яких учні набувають досвід колективної співпраці, уміння розв’язувати складні наукові проблеми, доповідати, формулювати твердження та захищати власну думку в наукових дискусіях.

Всеукраїнські турніри юних математиків, фізиків, хіміків, біологів, правознавців, географів, економістів, істориків, журналістів, інформатиків, винахідників та раціоналізаторів, філософів та релігієзнавців відбуваються у два етапи:

  1. І етап – змагання на регіональному рівні: районні, міські та обласні турніри, за результатами яких визначаються учасники другого етапу;
  2. ІІ етап – фінальний, на всеукраїнському рівні.

У турнірі можуть брати участь команди, що складаються з 3-5 учнів закладів загальної середньої освіти; команди, сформовані під орудою Малої академії наук, її регіональних відділень та інших закладів загальної середньої освіти. Допускається формування збірних команд. Особовий склад команди не може змінюватися протягом турніру. Команду очолює капітан, який є її офіційним представником.

Турнір відбувається за олімпійською системою у три тури: чвертьфінал, півфінал та фінал. Зазначені етапи складаються з кількох змагань. Змагання – це кілька розіграшів турнірних задач, під час яких кожна з команд по одному разу виступає у кожній із наступних ролей: Доповідач, Опонент, Рецензент та Спостерігач.

Команди-переможці фінального етапу турнірів нагороджуються дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів.

Всеукраїнські учнівські турніри відбуваються відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/200564.