A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Як ефективно співпрацювати з українським бізнесом і міжнародними проєктами - кейс Броварського професійного ліцею

96% випускників Броварського професійного ліцею працевлаштовуються за фахом одразу після випуску. Для того, щоб готувати учнів на належному рівні, у закладі втілили 2 міжнародні проєкти з Німеччиною та Швейцарією — там відкрили 3 навчально-практичні центри у партнерстві з бізнесом. Директор ліцею Микола Ладан зазначає, що орієнтація закладу на глобальні тренди у сфері допомагає співпрацювати із українським бізнесом та міжнародними проєктами.

“Наша співпраця з великим бізнесом — компаніями Geberit, Siniat та Sniezka — розпочалася кілька років тому. По-перше, передмістя Києва почали активно забудовувати новими житловими комплексами і ми зрозуміли, що у перспективі потрібні будуть руки, які робитимуть там ремонти. По-друге, великий бізнес проявив готовність інвестувати у професійну освіту. Коли на етапі навчання учнів вчать правильно працювати, наприклад, із будівельною сумішшю певного виробника, після випуску він буде рекомендувати її кожному роботодавцю, адже найкраще знає її властивості. У такій комбінації виграє кожна сторона: учні отримують сучасні знання та практику, роботодавці — якісно підготованих робітників, а бізнес — амбасадорів своєї продукції”, — розповів Микола Ладан.

Завдяки співпраці з виробниками закладу вдалось відкрити 3 навчально-практичні центри для :

  1. сантехніків;
  2. монтажників гіпсокартонних конструкцій;
  3. малярів.

Крім того, впродовж 5 років заклад брав участь у німецько-українському проєкті щодо будівельної сфери. Це дозволило 3 викладачам ліцею пройти стажування у німецькому Центрі професійної підготовки, де вони вивчали європейський досвід у галузі сухого будівництва та гіпсокартонних конструкцій. Проєкт передбачає, що тепер ці викладачі можуть проводити стажування та семінари для майстрів виробничого навчання та педагогів спецдисциплін українських профтехів. Наприклад, торік разом із німецьким експертом вони провели стажування з монтажу гіпсокартонних конструкцій для майстрів із 15 областей країни.

Інший проєкт — щодо сантехніків — втілили завдяки співпраці Міністерства освіти і науки України, Швейцарського бюро співробітництва та швейцарської компанії Geberit. Броварський ліцей став одним із 6 профтехів, яких відібрали для проєкту. Окрім оновлення навчальної майстерні тематичними модулями, стендами та дидактичними матеріалами, у ліцеї почали змінювати підходи до викладання за цією професією. Наприклад, фахівці закладу долучилися до команди розробників державного стандарту за професією сантехніка, а також працювали над створенням навчальних посібників і робочих зошитів “Труби та арматура”, “Водопостачання”, “Водовідведення”.  Завдяки оновленій базі ліцей проводить практичні заняття для учнів, підвищення кваліфікації для вже працюючих робітників і тих, хто вже має професію, але вирішив змінити фах.

Зараз у Броварському ліцеї навчається 448 учнів. Вони опановують професію автослюсаря, електрозварника, лицювальника-плиточника, маляра, сантехніка, монтажника гіпсокартонних конструкцій, кухаря чи кондитера.

“Останні роки ми збільшуємо кількість підприємств, готових брати наших учнів на практику і, в перспективі, працевлаштовувати. Тому ми постійно слідкуємо за запитами підприємців, відслідковуємо, де працюють наші випускники”, — пояснив  Микола Ладан.

Нині випускники ліцею працюють у ПрАТ “АК Київводоканал”, будівельній компанії “Креатив”, ТОВ “Спецбуд монтаж”, “ТДС Спецтехніка”, Плазма Майстер ЛТД, ТОВ “Пузата Хата” та інших.

Вступити у Броварський професійний ліцей можуть випускники 9 та 11 класів, а також дорослі для курсової підготовки за професією сантехніка. Деталі можна дізнатися у фахівців приймальної комісії за телефоном 0(4594) 5-15-20 або написавши лист на пошту [email protected].  

Сайт Броварського ліцею: http://bpl.ucoz.com/ 

Довідково:

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійної (професійно-технічної) освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання учнів, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні.

У межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”. Її завданням є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури. Програма “EU4Skills”, що фінансується ЄС і державами-членами – Німеччиною, Фінляндією та Польщею – працює на національному рівні та у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.