A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Поширені запитання-відповіді1. Що таке SELFIE?

SELFIE (Self-reflection on Effective Learning by Fostering the Use of Innovative Educational Technologies) — це безкоштовний онлайн-інструмент, який допомагає проаналізувати стан цифровізації, а також ефективність використання цифрових технологій у конкретному закладі освіти.

Інструмент був розроблений експертами Європейської Комісії і використовується у 75 країнах світу.


2. Як працює інструмент? 

Учасникам SELFIE пропонується відповісти на запитання анкети. Опитування є анонімним та добровільним. 

За результатами відповідей керівників, педагогічних працівників та учнів стосовно цифрової готовності закладу освіти складається інтерактивний звіт. Він допомагає керівництву виявити сильні та слабкі сторони процесу цифровізації, а також скласти план  цифрової трансформації  закладу освіти.


3. Як отримати доступ до інструменту?

Щоб скористатися інструментом SELFIE, потрібно створити обліковий запис закладу освіти на сайті Єврокомісії. Зареєструйте свій заклад, дотримуючись простих інструкцій та підказок.

Рекомендуємо перед реєстрацією закладу заздалегідь узгодити це рішення із членами колективу. Також радимо створити робочу/ініціативну групу, до складу якої увійдуть керівник закладу, особа, відповідальна за цифровізацію, та координатор.

При створенні облікового запису закладу ви отримаєте доступ до додаткових роз’яснювальних матеріалів (посібника та покрокових інструкцій) щодо налаштувань SELFIE під власні потреби.


4. Яку інформацію про заклад потрібно зазначати під час реєстрації?

В анкеті необхідно вказати офіційну і коротку назву закладу, інформацію про його місцезнаходження, тип, контактні дані. Під час реєстрації також можна буде обрати мову для використання SELFIE.

Для заповнення анкети вам знадобиться близько 10-15 хвилин.

Під час реєстрації використовуйте обліковий запис електронної пошти, до якого ви маєте доступ (наприклад, офіційну електронну адресу закладу), але не особисту електронну пошту. Так, якщо координатор закладу зміниться, ваша освітня установа зможе й надалі користуватися тією самою адресою в SELFIE.


5. Для якого рівня освіти можна здійснити аналіз цифровізації у закладі?

При створенні опитувальника SELFIE можна обрати рівень освіти, який  керівництво закладу бажає проаналізувати. Так, для аналізу можна обрати один із  чотирьох рівнів:

  • початкова освіта;
  • базова середня освіта:
  • повна загальна середня освіта;
  • професійна (професійно-технічна) освіта.

Можна вибрати кілька рівнів освіти, щоб провести їх дослідження одночасно.


6. Чи можна персоналізувати опитувальники, створивши власні твердження?

Так, до анкети можна включити додаткові запитання з переліку запропонованих або створити до 10 власних запитань за допомогою інструменту «Персоналізація опитувальників». Такі запитання можуть допомогти пристосувати анкети до потреб вашого закладу.

Однак, перш ніж додавати або створювати запитання, рекомендуємо завантажити й уважно прочитати повний список основних і додаткових запитань SELFIE для керівників закладу, викладачів та учнів. Зробити це можна в розділах «Персоналізація опитувальників» та «Ресурси».


7. У закладі профосвіти частина учнів навчається за дуальною формою. Чи можна визначати використання цифрових технологій в освітньому процесі на виробництві?

Так, ви можете це зробити.  По-перше, у самому інструменті SELFIE у всіх розділах є питання щодо навчання на робочому місці, якщо спочатку було обрано рівень профосвіти. По-друге, можна дослідити використання цифрових технологій під час навчання за дуальною формою, створивши власні твердження або запитання.


8. Яка мінімальна кількість учасників опитування?

У SELFIE передбачено мінімальну кількість учасників кожного опитування залежно від загальної кількості учнів, викладачів та керівників за кожним рівнем. Це є автоматичним процесом, який відбувається під час створення опитувальників.

Закладам освіти дозволено (і навіть рекомендовано) залучати до опитування більше учасників, ніж зазначено як мінімальну кількість.

Чим більшою буде кількість надісланих опитувальників, тим більш точним та об’єктивним буде звіт.

Щоб забезпечити точні результати в межах рівня освіти, наполегливо рекомендуємо обирати приблизно рівну кількість учнів/класів(груп) кожного року навчання.


9. Коли впродовж навчального року можна пройти SELFIE?

SELFIE має три сесії — восени, взимку та навесні. Точні дати сесій користувачі можуть побачити, зареєструвавши заклад. Упродовж одного навчального року скористатися інструментом можна до трьох разів.


10. Скільки триває опитування?

Для учнів опитування має тривати не більше 20 хвилин, а для вчителів — не більше 40. Однак варто пам'ятати, що на заповнення опитувальника відводиться всього 2 години від початку.


11. На яких пристроях можна проходити SELFIE?

SELFIE можна використовувати на різних типах пристроїв, як-от: на стаціонарних комп'ютерах, ноутбуках, планшетах і смартфонах. 

Також інструмент підтримує всі поширені веб-браузери, зокрема Mozilla Firefox, Chrome, Internet Explorer, Edge, Opera та Safari.


12. Чи потрібно входити в систему SELFIE, щоб пройти опитування?

Ні, не потрібно. Ані учням, ані вчителям, ані керівникам закладів не потрібно входити в систему SELFIE, щоб пройти опитування. Доступ до анкети відбувається через посилання, які генеруються автоматично і далі надаються  координатором закладу іншим учасникам опитування.

Це посилання можна скопіювати й розіслати електронною поштою учасникам опитування (окремо для кожної категорії). Щоб перейти за посиланням,  учасникам не потрібні логін і пароль.


13. Як захищаються надані під час оцінювання дані?

Участь в опитуваннях SELFIE є анонімною, а також має бути добровільною.

SELFIE працює на захищених серверах Європейської Комісії, на нього поширюються положення про захист персональних даних і конфіденційність, а також законодавство про авторське право. 

Докладніше про це можна дізнатися на сайті Єврокомісії та в розділі «Захист даних» у головному меню.


14. Хто бачитиме результати конкретного закладу?

Доступ до результатів матиме тільки ваш заклад освіти.

Розробники SELFIE матимуть доступ до зведених та анонімізованих даних по кожній країні чи регіону. На запит державних інституцій розробники можуть надавати агреговані, знеособлені дані в узагальненому вигляді по країні.  Ніхто не може бачити результатів окремих закладів або учасників.


15. Чи можна отримати сертифікат за участь в опитуванні?

Так, можна. Адміністрація закладу освіти, педагогічні працівники та учні можуть персоналізувати, завантажити й роздрукувати свої сертифікати. Цим вони засвідчать участь у дослідженні SELFIE. Зробити це можна одразу після проходження опитування. 

Важливо, що дані, які вводяться для персоналізації сертифікатів, НЕ зберігаються, оскільки участь у SELFIE є анонімною. Пізніше отримати сертифікат неможливо, бо система не зберігає  персональних даних та інформацію про опитуваних. 

Заклад освіти також отримує цифрову відкриту відзнаку Єврокомісії.


16. У який спосіб можна дізнатися результати опитування?

Заклад освіти отримує звіт про результати наступної доби після завершення строку опитування. Звіт надається у двох форматах: текстовому та інтерактивному. Ви можете переглянути та роздрукувати його, а за умови подальшого використання інструменту порівнювати із результатами наступних опитувань. 

Якщо опитування охоплювало декілька рівнів освіти, заклад отримує звіт по кожному з них.


17. Як використовувати результати SELFIE?

Заклад самостійно вирішує, як скористатися інформацією, отриманою за допомогою SELFIE.

Звіт SELFIE можна взяти за основу для аналізу та обговорення в колективі закладу, наприклад, під час засідання педагогічної ради. У межах обговорення звіту, рекомендуємо залучати також учнів. 

Результати можна використовувати для виявлення сильних і слабких сторін, побудувати на їх основі план дій. Такий план може бути частиною загального плану розвитку закладу освіти або складовою стратегії цифровізації закладу освіти та/або окремим планом дій цифровізації закладу освіти.


18. Як дізнатись більше про SELFIE?

Інформацію та відеоматеріали про інструмент містять веб-сайт SELFIE і розділ сервісу «Ресурси». У розділі «Новини» на веб-сайті ви можете дізнатися останню інформацію про події та ресурси, що стосуються SELFIE та теми використання цифрових технологій для навчання.

Ви також можете підписатися на спеціальну інформаційну розсилку, щоб раз на шість тижнів отримувати свіжі новини та залишатися на зв'язку з міжнародною спільнотою SELFIE.