A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Українські вчені отримали 25 млн євро на реалізацію наукових проєктів за напрямом «Дії Марії-Склодовської Кюрі» програми «Горизонт Європа»

Опубліковано 24 лютого 2023 року о 15:45


23 лютого 2023 року Європейська комісія офіційно оголосила результати відбору ініціативи MSCA4Ukraine, яка підтримує вимушено переміщених дослідників з України. 13 докторантів і 111 постдокторантів з України зможуть продовжити роботу в країнах-членах ЄС і країнах, асоційованих членах програми «Горизонт Європа».

Українських науковців прийматимуть академічні та неакадемічні організації з 21 країни, більшість із яких розташовані в Німеччині, Чехії та Франції. 25,8% відібраних проєктних пропозицій реалізовуватимуться в сфері наук про життя, 21,8% – соціальних і гуманітарних наук, 17,7% – хімічних наук, 11,3% – фізичних наук, 10,5 % – інженерії та ІКТ, 5,7% – економіки, 4% – математичних наук, 3,2 % – досліджень довкілля та геології. Тривалість реалізації проєктів від восьми місяців до двох років.

Загальний бюджет проєктів становить 25 млн євро. Він покриватиме також проживання родин українських учених разом з ними.

Більш детальну інформацію про проєкти можна знайти за посиланням.

Після виконання проєктів українські вчені мають змогу співпрацювати з європейськими партнерами, аби в майбутньому застосувати свій досвід для відновлення та збереження дослідницького та інноваційного потенціалу України.