A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Україна та Польща продовжують розвивати та зміцнювати академічну співпрацю

Опубліковано 07 квітня 2023 року о 14:40


Днями представники п'яти українських та десяти європейських університетів зустрілися у межах реалізації проєкту «CIVICA для України».

«Уже понад рік ми працюємо в умовах повномасштабної війни та стикаємося з багатьма викликами. Заклади, які зібралися на цьому заході, об’єднує одна спільна риса – вони ці виклики приймають і намагаються подолати, не знижуючи якості, не змінюючи цілей, які розвивають науку. Наша співпраця не лише дозволить налагодити цінні дослідницькі та освітні зв’язки, а й допоможе українським університетам запровадити стандарти, необхідні для інтеграції України до ЄС. Щиро дякуємо європейським партнерам за підтримку і солідарність з Україною! Вдячні за такий високий рівень організації та тісну співпрацю радниці ректора Варшавської школи економіки з питань співпраці з Україною Ірині Дегтярьовій!» – зазначив генеральний директор директорату науки та інновацій Ігор Таранов.

Під час відкриття заходу було обговорено питання щодо відповіді ЄС на вторгнення росії в Україну та гуманітарної політики під час воєнного стану. Також представники від українських університетів показали презентації щодо впливу війни на діяльність та розвиток їхніх закладів освіти.

На зустрічі висловили підтримку щодо розвитку вищої освіти в Україні Войцех Гервель, заступник держсекретаря Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Василь Зварич, Посол України у Польщі, та Ванесса Шеррер, віцепрезидентка Альянсів університетів з міжнародних питань. Вони наголосили на важливості співпраці між українськими університетами та Варшавською школою економіки в межах Альянсу європейських університетів CIVICA, зокрема через реалізацію проєкту «CIVICA для України».

У другий день заходу учасники мали можливість обговорити потреби українських університетів і конкретні напрями співпраці, що будуть покладені у спільну дорожню карту.

Довідково

Варшавська школа економіки керує проєктом «CIVICA Support for the European Future of Ukraine», що реалізується у співпраці з Європейським альянсом університетів CIVICA – Європейським університетом суспільних наук та п’ятьма українськими університетами: Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана (КНЕУ), Донецьким національним університетом імені Василя Стуса (ДонНУ), Українським католицьким університетом у Львові (УКУ), Національним університетом «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) та Київською школою економіки (KSE). Проєкт фінансується польським агентством академічних обмінів NAWA «Солідарність з Україною – європейські університети» і забезпечує широку підтримку для майбутньої інтеграції України в Європейський простір вищої освіти (EHEA).

Нагадаємо, стартувала програма дистанційних дослідницьких грантів від ЄС без необхідності виїзду з України.