A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Учнівська збірна України виборола 148 нагород і перше місце в командному заліку на Всесвітніх учнівських спортивних іграх U-15

Опубліковано 20 вересня 2021 року о 16:00


Українська збірна здобула 148 медалей (69 золотих, 42 срібних, 37 бронзових) і завершила змагання на першому місці загальнокомандного заліку на перших Всесвітніх учнівських спортивних іграх U-15, які відбувались 11-19 вересня у Белграді (Сербія).

Загалом у змаганнях взяли участь 2 500 спортсменів віком 13-15 років із 35 країн світу. Українську збірну представляв 251 спортсмен.

До програми заходу увійшли 15 видів спорту: бадмінтон, баскетбол, баскетбол 3х3, вільна та греко-римська боротьба, волейбол, дзюдо, карате, легка атлетика, плавання, спортивне орієнтування, настільний теніс, тхеквондо (ВТФ), футбол, шахи. Загалом було розіграно 172 комплекти нагород.

Водночас зі спортивними змаганнями для учнів проводились освітні та культурні заходи, оскільки події, що проходять під егідою Міжнародної федерації шкільного спорту, ставлять собі за мету розвивати взаємоповагу, толерантність, єднання й дружбу.

Зокрема, в межах ігор було проведено Учнівський спортивний форум. Участь у ньому взяв заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький, який поінформував про впровадження в Україні принципово нових підходів щодо популяризації активного відпочинку серед учнів.

Довідково.

Міжнародна федерація шкільного спорту (ISF) – це міжнародна багатоспортивна організація, визнана Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) з 1995 року, що об’єднує 132 національні шкільні спортивні організації з усього світу. Разом зі своїми учасниками ISF щорічно організовує понад 10 міжнародних спортивних змагань і масових спортивних та освітніх заходів для школярів у віці від 6 до 18 років.

Маючи понад 40 видів спорту у своїх програмах із налагодженими партнерськими відносинами з відповідними міжнародними федераціями, ISF організовує чотири різні категорії подій: Мультиспортивні ігри U15-U18; чемпіонати світу та Кубки з шкільних видів спорту, а також освітні заходи.

В Україні розвитком шкільного спорту опікується Українська федерація шкільного спорту. Завданням організації є популяризація фізичного виховання і спорту, здорового способу життя серед дітей, учнівської молоді та працівників освіти.

Нагадаємо, уперше Чемпіонат світу серед школярів з футболу та зимова Всесвітня Гімназіада-2023 відбудуться в Україні – про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Таке рішення схвалено Міжнародною федерацією шкільного спорту в Белграді (Сербія).