A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Процес складання НМТ за кордоном матиме такий же формат, як в Україні

Опубліковано 30 червня 2022 року о 15:55


Другий етап підтвердження участі в основній сесії НМТ пройшли майже 166 тис. учасників.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, бажання складати НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах за кордоном виявили майже 18 тис. осіб.

«Українські вступники, які вимушено перебувають поза межами держави, зможуть скласти НМТ для вступу до закладів вищої освіти України у 31 країні світу», – зазначив Сергій Шкарлет.

На запитання ведучих щодо відмінностей між ЗНО та НМТ, Міністр назвав такі, як формат тестування, час та місце проведення тощо.

«Раніше тестування складалося на паперових носіях, а цьогоріч буде відбуватися у форматі онлайн-тестування. У попередні роки була основна та додаткова сесія, цьогоріч ми проводимо три сесії, аби долучити до складання національного мультипредметного тесту максимальну кількість вступників. Раніше місцем проведення було місце, де випускник складав тестування залежно від школи або місця проживання, тепер вступник обирає місце тестування самостійно», – сказав Сергій Шкарлет.

Існують інші незначні відмінності. Самі ж завдання НМТ суттєво не відрізнятимуться від ЗНО.

Також Міністр зазначив, що тестування за кордоном відбуватиметься в спеціально облаштованих екзаменаційних центрах, як правило, в приміщеннях шкіл або університетів. Підхід до проведення НМТ однаковий як в Україні, так і за кордоном. З учасниками будуть працювати українськомовні педагоги.

«Вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники складатимуть це тестування», – наголосив Сергій Шкарлет. 

Нагадаємо, Уряд ухвалив рішення щодо початку 2022/2023 навчального року у ЗЗСО.