A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Оновлено масив даних щодо майна установ освіти і науки в АС «Юридичні особи»

Опубліковано 07 лютого 2024 року о 16:25


Міністерство освіти і науки України отримало перші звіти за оновленим механізмом про актуальну інформацію наявності державних активів, які знаходяться на балансах закладів освіти, наукових установ, державних підприємств та інших юридичних осіб, що належать до сфери управління МОН.

Про забезпечення ефективності функціонування автоматизованої системи «Юридичні особи» у цих структурах йшлося у наказі МОН № 1199. Оновлений механізм передбачає, зокрема, що МОН та юридичні особи, йому підпорядковані, мають щокварталу повідомляти про держмайно, яке перебуває на їхньому балансі. Крім цього окремо — про управлінські рішення щодо об’єктів державного майна: їх списання, приймання-передачу іншим юридичним особам або органам державного управління тощо.

Мета цього рішення — підвищити прозорість та якість інформації про об’єкти державного нерухомого майна (будівлі, споруди, об’єкти інфраструктури, транспорт тощо) у зазначених структурах.

Інформацію збирає та опрацьовує Державна наукова установа «Інститут освітньої аналітики» (далі — Інститут освітньої аналітики) за допомогою АС «Юридичні особи». Після запровадження наказу він упровадив низку заходів, щоб удосконалити цю систему, зокрема такі:

  • розробив додаткові методи опрацювання та аналізу галузевої інформації, щоб визначати наявність матеріально-технічної бази у закладах освіти, наукових установах, та МОН; 
  • актуалізував інформаційне середовище для підготовки зведених звітів на рівні галузі освіти та їх передачі до ФДМУ, щоб сформувати Єдиний реєстр державного нерухомого майна України;
  • розробив індикатори, за якими можна виявити технічно застарілі об’єкти, що потрібно відремонтувати, модернізувати чи вивести з експлуатації.

Для того, щоб сформувати річний звіт Інститут освітньої аналітики зібрав перші звіти за четвертий квартал 2023 року за описаним механізмом. Тож нині маємо оновлений масив даних про усі активи державної власності освітянських суб’єктів.

Надалі цей механізм допомагатиме збирати на базі АС «Юридичні особи» актуальну інформацію про об’єкти державного майна закладів та установ освіти і науки, а також забезпечити ефективнішу та прозорішу процедуру підготовки управлінських рішень.