A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

НАЗЯВО починає роботу – Уряд затвердив склад Агентства, що забезпечуватиме якість вищої освіти в Україні

Опубліковано 27 грудня 2018 року о 18:03

Уряд затвердив склад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, що дозволить уже найближчим часом почати його роботу. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 27 грудня 2018 року, під час засідання Кабінету Міністрів України.

До складу Агентства увійшли 22 члени, що раніше були обрані Конкурсною комісією під час відкритого конкурсу. Вони представляють державні ЗВО – 8 членів, приватні та комунальні виші – по 1, студентство – 2, роботодавців – 3, НАН – 2, галузеві академії – по 1 від Національної академії педагогічних наук, Національної академії аграрних наук, Національної академії мистецтв, Національної академії правничих наук.

Загалом у склад Агентства мають увійти 23 члени: одне місце наразі залишилось вакантним за квотою Національної академії медичних наук. На цю вакансію оголошено додатковий конкурс з 1 лютого 2019 року.

«Затвердження складу Агентства – це перший крок, щоб воно нарешті почало свою роботу. Хочу нагадати, що ця структура візьме на себе більшу частину регуляторних та контрольних функцій із забезпечення якості вищої освіти. Це, наприклад, акредитація закладів освіти та освітніх програм, атестація наукових кадрів, акредитація спеціалізованих вчених рад тощо. Як і планували, ми змогли оперативно і відкрито провести всі необхідні процедури, щоб Агентство стартувало вже на початку 2019-го. Далі його члени мають обрати голову та заступників Агентства, після чого формуватиметься Секретаріат, визначатимуться пріоритетні напрями роботи», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

Він додав, що сьогодні Уряд також ухвалив важливі зміни до Статуту Агентства, надавши йому більшу автономність, уточнивши низку процедур та прибравши певні корупційні ризики. Так, змінено статус керівника Секретаріату – відтепер він призначатиметься головою Агентства на підставі рішення Агентства. Раніше ж його кандидатуру мав затверджувати Уряд за поданням Міністра освіти і науки.

Знято також зайву деталізацію внутрішньої структури комітетів Агентства – щоб його члени самостійно вирішували, які комітети та за якими напрямами їм потрібні. Водночас обов’язковими залишись Комітет з питань етики та Апеляційний комітет. Перший серед іншого займатиметься проблемами академічного плагіату, а другий – зверненнями, заявами і скаргами щодо діяльності та рішень спеціалізованих вчених рад.

Важливою зміною також стала заборона членам Агентства працювати в його секретаріаті. Таким чином було прибрано конфлікт інтересів.

Нагадуємо, що сьогодні на Уряді також прийняли Положення «Про сертифікацію педагогічних працівників». Пілотний проект Сертифікації вчителів стартує з 2019 року, в ньому зможуть взяти участь 1 тис вчителів початкових класів.