A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Наука в небезпеці: в Україні створили нову платформу для українських вчених

Опубліковано 10 квітня 2023 року о 11:45


Минулого тижня відбулася презентація платформи «Наука в небезпеці» (Science at Risk) для вчених, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну.

На вебмайданчику можна популяризувати експертизу українських учених, знаходити міжнародних партнерів і донорів, розповідати історії українських науковців під час війни широкій аудиторії. У межах платформи українські вчені працюють в експертних робочих групах, які аналізують ситуацію у країні та шукають шляхи вирішення як нагальних, так і довгострокових проблем.

Під час презентації платформи генеральний директор директорату науки та інновацій Ігор Таранов представив інформацію щодо пошкодженої та зруйнованої дослідницької інфраструктури, а також щодо втрат наукового потенціалу, зокрема наукових та науково-педагогічних працівників, які внаслідок війни були змушені покинути територію країни.

Також під час заходу відбулося обговорення між представниками Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, Національного фонду досліджень України та Фонду розвитку інновацій щодо пріоритетних напрямів підтримки та результатів роботи зазначених фондів у період воєнного стану.

Проєкт здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, Alfred P. Sloan Foundation та за сприяння Міністерства освіти та науки України і Національного фонду досліджень. Відповідальна за реалізацію проєкту ГО «Куншт».

Нагадаємо, стартувала програма дистанційних дослідницьких грантів від ЄС без необхідності виїзду з України.