A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН пропонує до громадського обговорення проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти)»

Опубліковано 01 вересня 2023 року о 17:00


Міністерство освіти і науки пропонує до громадського обговорення проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти)», розроблений Міністерством освіти і науки України з метою з метою досягнення Операційної цілі 1.2 «Ефективна мережа закладів вищої освіти: система вищої освіти сприяє виконанню державою своїх зобов’язань, державні заклади вищої освіти є ефективними» та виконання завдання 1.2.1, передбачених Стратегією розвитку вищої освіти на 2022-2032 роки, а також на виконання Плану пріоритетних дій уряду на 2023 рік.

Порівняльна таблиця

Пояснювальна записка

Головною метою модернізації мережі закладів вищої освіти виступає підвищення якості та ефективності роботи системи вищої освіти, збільшення довіри до вищої освіти з боку держави, суспільства та бізнесу.

Законопроєктом передбачено формування передумов модернізації мережі закладів вищої освіти на основі унормування змін в організацію функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, коледжів, сфери управління вищою освітою, а також внесення змін до умов прийому на навчання для здобуття ступеня доктора філософії або доктора мистецтва.

Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія: заклади вищої освіти, здобувачі вищої освіти, органи управління у сфері вищої освіти.

Можливі наслідки реалізації проєкту акта для різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін: підвищення якості та збільшення довіри до вищої освіти.

Пропозиції та зауваження до проєкту приймаються до 25 жовтня 2023 року у письмовій формі за адресою: пр. Берестейський, 10, м. Київ, 01135 або на електронну адресу: infozvo@mon.gov.ua, (відповідальна особа – Олександра Лактіонова, державний експерт експертної групи з питань вищої освіти та освіти дорослих).

Результати обговорення будуть розміщені на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України в період з 26 жовтня по 10 листопада 2023 року.

Звіт за результатами громадського обговорення.