A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Ми плануємо, що доступ до Scopus і Web of science за кошти бюджету буде в усіх провідних вишах та наукових установах України – очільник директорату науки Дмитро Чеберкус

Опубліковано 16 березня 2018 року о 15:20

МОН розглядає можливість того, щоб забезпечити передплату на бази Scopus і Web of science не тільки для своїх вишів та наукових установ, а й для інших закладів. Про це розповів гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус під час семінару «Показники ефективної наукової діяльності науковця, установи і країни: публікації, наукові видання, гранти», що пройшов сьогодні, 16 березня 2018 року, в МОН.

Зокрема, йдеться про надання доступу до міжнародних баз даних для університетів, підпорядкованих інших міністерствам – МОЗ, Міноборони, МВС тощо, а також наукових установ НАН та галузевих академій.

«Торік ми запустили пілотний проект: на конкурсній основі зробили передплату до Scopus і Web of science за кошти держбюджету для понад 100 вишів та наукових установ МОН. Доступ до баз був відкритий у жовтні. Тоді через підключені університети та установи пройшло близько 20 тис пошукових запитів. У листопаді кількість запитів зросла більш ніж вдвічі, а в грудні сягнула позначки майже в 100 тисяч. І далі їх кількість теж зростала. Тобто ми побачили, що користування базами є дуже потрібним та затребуваним серед українських науковців», – зазначив Дмитро Чеберкус.

Він підкреслив, що підключення забезпечене на рік, але МОН планує продовжувати цю практику і більше того – розширювати мережу підключених закладів.

«У нас часто питають: чи будемо ми в цьому році продовжувати пілотний проект? Будемо, й навіть більше. До МОН звертаються університети, підпорядковані іншим міністерствам, підрозділи академій наук, які не отримують на це фінансування, і просять, щоб ми пошири можливості передплати і на них, на всю Україну. Ми зараз ведемо консультації одночасно з Мінфіном – про виділення коштів – та з постачальниками послуг – про вартість такої передплати, щоб вона не була обтяжливою для бюджету», – повідомив очільник директорату.

Окремо він відзначив, що зараз в Україні точаться різні дискусії про показники наукометрії. Але чимало з них проходить на низькому фаховому рівні – коли говорять про порівняння, які насправді нічого не характеризують. Щоб перевести рівень дискусії українських вчених на якісніший рівень, МОН через Державну науково-технічну бібліотеку ініціював конкурс відповідних наукових робіт.

«Цей конкурс присвячений аналізу наукового середовища якраз на основі тієї інформації, яку можна взяти з баз даних, доступ до яких ми надали. Я запрошую всіх долучитися до нього, щоб у нас також формувалося експертне середовище людей, які справді розуміються на цьому. Які розуміють, що аналіз показників наукометрії – це не просто міряння індексами Гірша, що на його основі можна робити глибинні висновки і прогнози», – сказав Дмитро Чеберкус.

Подати заявку на участь у конкурсі можна до 20 березня, а надіслати роботу потрібно до 20 квітня цього року. Більше інформації –  за посиланням.

Нагадуємо, що МОН планує оновити наукове обладнання за рахунок коштів, які повернуться від внеску в Горизонт 2020.

Презентації основних спікерів семінару можна завантажити нижче:

Програми Фулбрайта для освіти і науки

Інна Бариш (заступник директора Програми імені Фулбрайта в Україні)

https://goo.gl/8pyq8d

Складові ефективної наукової діяльності і їхня оцінка

Тихонкова Ірина (канд. біол. наук, експерт з навчання і наукометрії Clarivate Analytics)

https://goo.gl/7UC3Ly

Що таке успішний грант і як його написати

Васецький Єгор (док. біол. наук, Інститут Онкології Густава Русі, Париж, Франція)

https://goo.gl/76QzZD

Показники індивідуальної ефективності науковця

Борисова Тетяна (заступник директора наукової бібліотеки НАУКМА)

https://goo.gl/tYMYs3

Наукова публікація очима автора та видавця

Тихонкова Ірина (канд. біол. наук, експерт з навчання і наукометрії Clarivate Analytics)

https://goo.gl/K38AfZ

The Basics of Academic Essay Writing

Aaron Kennet, (Fulbright ETA English Teaching Assistant Fellow 2017-2018)

https://goo.gl/sy7tQX

Академічна періодика: актуальні питання розвитку
Радченко Анна (канд. геол. наук, видавничий дім Академперіодика)
https://goo.gl/CyRXKe