A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Методичний порадник для освітян щодо використання принципів ОДГ/ОПЛ

Опубліковано 12 грудня 2023 року о 15:00


Експерти DECIDE у межах спільної з МОН ініціативи «Стаємо сильнішими разом!» розробили «Стаємо сильнішими разом: методичний порадник з використання ресурсів ОДГ/ОПЛ у роботі з дитячими спільнотами задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни».

Порадник призначений для педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

У ньому йдеться про соціальні, психологічні й педагогічні аспекти інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни. Крім того, з нього можна дізнатися про розвиток дружньої атмосфери в дитячій спільноті, дослідження прав людини і правдитини, прийняття різноманітності, спільне погодження правил та конструктивне розв'язання конфліктів.

Порадник також містить добірку навчальних активностей, які покликані розвивати в дітей когнітивні, поведінкові, соціальні й емоційні навички, необхідні для соціальної адаптації, інтеграції, інклюзивності й самореалізації особистостей та спільнот. Активності можна використовувати не лише для сприяння інтеграції дітей, а й для розвитку демократичної взаємодії, емпатійного спілкування та шанобливого ставлення до прав людини і прав дитини в дитячих спільнотах.

Довідково:

Ініціативу «Стаємо сильнішими разом!» реалізовує проєкт DECIDE у партнерстві з Офісом Омбудсмана України, Міністерством освіти і науки України та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Також від DECIDE доступна серія вебінарів у ютубі для педагогів і батьків, яка допоможе ліпше розуміти дітей та працювати з ними під час війни.