A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Діловодство у школі: дозволено вести класний журнал в електронній формі без потреби дублювання його на папері

Опубліковано 03 листопада 2022 року о 17:45


Заклади загальної середньої освіти матимуть можливість перевести документообіг в електронну форму, відповідно до наказу МОН від 8 серпня 2022 року № 707 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 9 вересня 2022 за № 1029/38365).

У школах класний журнал вестиметься в електронній формі без потреби дублювання його на папері. Заклад може обирати будь-яку електронну освітню інформаційну систему (ОІС), яка надає послугу з ведення електронного класного журналу або ж скористатися безкоштовним державним сервісом «eJournal» на базі програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту».

Крім того, ділова документація не обмежується електронним класним журналом. Тепер з‘явилася можливість вести в електронній формі документи, що можуть створюватися у процесі діяльності закладу освіти, зокрема обов’язкових (крім тих документів, які потребують зберігання понад 70 років).

Дозволено вести у електронній формі такі документи:

 1. класний журнал для I-IV класів;
 2. класний журнал для V-XI (ХІІ) класів;
 3. журнал обліку пропущених і замінених уроків;
 4. журнали здобувачів середньої освітиза індивідуальною формою;
 5. журнал факультативних та гурткових занять;
 6. журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності;
 7. особові справи здобувачів освіти;
 8. алфавітну книгу здобувачів освіти;
 9. особову справу педагогічного працівника;
 10. журнал реєстрації наказів руху здобувачів освіти;
 11. накази керівника з кадрових питань особового складу тимчасового зберігання (про відрядження, стягнення, надання щорічних оплачуваних відпусток та відпусток у зв’язку з навчанням);
 12. річний план роботи закладу освіти;
 13. розклад навчальних занять;
 14. свідоцтва досягнень здобувачів освіти тощо. 

Електронне діловодство — вагомий крок на шляху спрощення та автоматизації управлінських та освітніх процесів у закладах загальної середньої освіти.

Наступний крок – затвердити взаємодію між електронними освітніми інформаційними системами (ОІС) та ПАК «АІКОМ» (відповідний Порядок буде прийнято незабаром), а також оптимізувати та автоматизувати процеси зарахування, відрахування, переведення учнів та облік дітей у закладах загальної середньої освіти.

До розроблення Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі у межах проведеного громадського обговорення були залучені представники шкіл, зокрема директори та управлінці, які використовують електронні освітні інформаційні системи (ОІС) і перейшли на часткове ведення документації в електронній формі. Їхній досвід враховано. Це суттєво зменшить навантаження та заощадить час на ведення діловодства у школі. 

Нагадаємо, понад 35 тис. ноутбуків передано в області за підтримки Google та ЮНЕСКО.