A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Реєстрація міжнародних науково-технічних програм і проектів

Запровадження офіційних процедур відповідно до Порядку реєстрації міжнародних науково-технічних програм і проектів, що виконуються в рамках міжнародного науково-технічного співробітництва українськими вченими, а також грантів, що надаються в рамках такого співробітництва 

На виконання частини п’ятої статті 66 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» Міністерством розроблено та затверджено наказом від 20.11.2017 р. № 1507 Порядок реєстрації міжнародних науково-технічних програм і проектів, що виконуються в рамках міжнародного науково-технічного співробітництва українськими вченими, а також грантів, що надаються в рамках такого співробітництва. Як нормативно-правовий акт, що має міжвідомчий характер, документ пройшов державну реєстрацію 27.12.2017 р. за № 1564/31432. 

Згідно з Указом Президента України від 03.10.1992 р. № 493/92 «Про державну реєстрацію нормативних актів міністерств та інших органів державної виконавчої влади» наказ набув чинності через 10 днів після його реєстрації та був оприлюднений в бюлетені «Офіційний вісник України» від 23.01.2018 р. № 007. 

Об’єктами передбаченої реєстрації виступають міжнародно-технічні програми і проекти, щодо яких можуть застосовуватися положення частин восьмої та дев’ятої статті 66 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»:

  • звільнення від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті за ними;
  • оплата видатків, пов’язаних з їхньою реалізацією, у першочерговому порядку в повному обсязі. 
  • Строк перерахування зазначених коштів органами Державної казначейської служби України не може перевищувати одного дня з дня реєстрації фінансових зобов’язань державних наукових установ та вищих навчальних закладів.

У зв’язку з викладеним, Міністерство рекомендує особам, відповідальним за реалізацію міжнародних науково-технічних програм і проектів, отримувачам відповідних грантів проводити їхню реєстрацію у відповідності до Порядку з метою реалізації можливостей отримання передбачених законом пільг.

Відповідальним за технічну обробку пов’язаних із підготовкою до реєстрації документів та за ведення відповідного реєстру органом визначеноУкраїнський інститут науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ).

Детальні відомості з процедурних та організаційних питань можна отримати на офіційному Інтернет-сайті установи у розділі «ТОП ІНФО» за посиланням. У разі виникнення додаткових запитань просимо звертатися за наведеними на сторінці контактними даними.