A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Доступ до електронних ресурсів у межах проєкту Research4Life



У березні 2022 року на порталі Research4Life було повідомлено про рішення надати українським науковцям до кінця 2022 року безкоштовний доступ до електронних ресурсів у межах проєкту Research4Life, який забезпечує для вчених з країн, що розвиваються, можливість використовувати електронні книги, журнали, бази даних багатьох видавництв світу.


Довідково: Research4Life – проєкт, організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.

Від 2002 року в межах проєкту понад 10,5 тис. установ із більш як 125 країн, що розвиваються, отримали онлайн-доступ до академічної та професійної рецензованої наукової літератури.


У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до наукових журналів і книг від більш як 200 видавців з усього світу. Платформа складається з 5 колекцій літератури: 

У червні 2022 року Міністерство освіти і науки України надіслало офіційне звернення щодо продовження доступу у рамках проєкту Research4Life для українських установ на наступний рік. За результатами розгляду зазначеного звернення на щорічній зустрічі партнерів проєкту Research4Life було підтримано рішення з 2023 року перевести Україну з групи країн В до групи країн А, про що зазначено на офіційному вебпорталі Research4Life в підрозділі «Eligibility» розділу «Аccess». 

З огляду на те, що для представників країн групи А доступ до ресурсів є безоплатним, згадане рішення дає змогу продовжити для українських вчених можливість безкоштовного використання ресурсів Research4Life щонайменше до кінця 2024 року.

Для отримання доступу закладам вищої освіти, науковим установам, іншим установам і організаціям необхідно зареєструватися. На середину 2022 року понад 500 українських установ зареєструвалися на платформі Research4Life та отримали можливість налаштувати доступ для своїх працівників. 

Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ (станом на серпень 2022 року для вчених та освітян з України відкрито понад 148 тис. книг, більш як 40 тис. журналів, десятки баз даних), можна переглянути за посиланням ( bit.ly/3lLW0ne), зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.

З детальною інформацією про реєстрацію на порталі Research4Life та підключення доступу до ресурсів можна ознайомитися на сайті ДНТБ України за посиланням ( bit.ly/3PUvuWC).


Підтримка з питань налаштування доступу до ресурсів

За наявності проблем у налаштуванні доступу до електронних ресурсів, додаткових пропозицій щодо потреб вчених у доступі до баз даних наукової інформації слід відповідні запитання та пропозиції залишати шляхом заповнення форми.