A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Іспити для визначення рівня володіння державною мовоюЗгідно з пунктом 8 частини першої статті 44 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон) до повноважень Національної комісії зі стандартів державної мови (далі – Комісія) належить організація іспитів для визначення рівня володіння державною мовою та призначення спеціально уповноважених державою установ (організацій), які проводять іспити.

Статтею 9 Закону встановлено вичерпний перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Згідно з частиною другою статті 10 особи, визначені пунктами 1, 3, 4, 7, 9, 10, 13 частини першої статті 9 Закону мають засвідчувати рівень володіння державною мовою державним сертифікатом (далі – державний сертифікат), який видає Комісія. До переліку таких осіб належать державні службовці усіх рівнів; голови місцевих державних адміністрацій, їх перші заступники та заступники; особи начальницького (середнього і вищого) складу Національної поліції, інших правоохоронних та розвідувальних органів, посадові особи інших органів, яким присвоюються спеціальні звання; прокурори; керівники закладів освіти всіх форм власності.

Звертаємо увагу, що частина друга статті 10 Закону, у якій зазначено, що рівень володіння державною мовою засвідчується державним сертифікатом, що видається Комісією, набирає чинності 16 липня 2021 року.

Відтак, для отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, претенденту, починаючи з 16 липня 2021 року, необхідно:

  • онлайн зареєструватися за посиланням, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів);
  • скласти іспит у Комісії або уповноваженій установі, використовуючи спеціально розроблену іспитову систему;
  • отримати державний сертифікат, який діє безстроково, через електронний кабінет;

Іспит планується проводити на спеціально створених іспитових майданчиках.

Складання іспиту на рівень володіння державною мовою здійснюватиметься відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 409.

З Програмою іспиту на рівень володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків та зразками завдань можна ознайомитися за посиланням.