A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Щодо проставлення апостиля на документах про освіту та процедури визнання іноземних (нострифікація) освітніх документів в Україні

Що робити, якщо документи про освіту втрачено чи пошкоджено, а заклад освіти, який їх видав, знаходиться на тимчасово зайнятої території або в зоні бойових дій?

Якщо заклад освіти був переміщений з тимчасово зайнятої території України на підконтрольну українській владі територію або знаходиться поза зоною бойових дій, власник документа (або його представник) може звернутися до закладу освіти із заявою про видачу дубліката документа про освіту. Якщо у Вас немає можливості відновити освітній документ, можливо, Вам допоможе довідка про здобуту освітню кваліфікацію або період навчання у закладі освіти на основі даних, що містяться в Реєстрі документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти та в інших джерелах. За можливості у довідці також будуть зазначені права на продовження навчання (академічні права). Для перевірки наявності необхідної інформації саме щодо Ваших документів і можливості отримати таку довідку, необхідно написати на електронну пошту centre@apostille.in.ua та надіслати копії або фото освітніх документів: освітнього документа, який потрібно підтвердити, попереднього і наступного освітнього документа та додатків до них, а також інших освітніх документів. Детальніше


Де, в Україні, окрім Києва можна подати документи на проставлення апостиля? Чи дійсно в Тернополі є представництво ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України?

У Тернополі, дійсно, працює відділення офісу ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України, в якому можна подати освітні документи для проставлення апостиля МОН, а також замовити інші послуги підприємства. Адреса: м. Тернопіль, вул. Медова, 18. Режим роботи тернопільського представництва: понеділок – четвер з 9.00 до 18.00, п’ятниця з 9.00 до 17.00 (перерва з 13.00 до 14.00). Детальніше – на сайті www.apostille.in.ua або за лініями консультацій, зазначеними на сайті.


Яким чином сьогодні можна проставити апостиль на українських документах про освіту?

З 21 березня 2022 року повністю відновлено роботу ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України. Подати документи на апостиль МОН можна дистанційно (без особистої присутності) на сайті www.apostille.in.ua або особисто в одному з офісів, звернувшись за адресами: м. Київ, вул. В. Чорновола, буд. 25 або м. Тернопіль, вул. Медова, буд. 18. З процедурою подачі, переліком необхідних документів та графіком прийому можна ознайомитися на сайті www.apostille.in.ua


Яким чином можна отримати документи, що були подані раніше для проставлення апостиля?

По готовності документів Ви отримуєте відповідне смс-повідомлення на номер мобільного телефону, який Ви вказали в заявці під час подачі документів. Готовність своїх документів можна також перевірити на сайті www.apostille.in.ua в розділ Процедура видачі/Перевірка готовності або в Персональному кабінеті, а також за телефонами, вказаними на сайті. Отримати готові документи може заявник або його довірена особа за умови наявності паспорта згідно графіку видачі, розміщеному на сайті (з врахуванням безпекової ситуації в місті). Є також можливість отримати документи кур’єрською поштою на відділення Нової Пошти (відправки тільки по Україні). Для отримання консультації та замовлення відправки готових документів по Україні, напишіть на електронну пошту centre@apostille.in.ua номер заявки у форматі AZ-XXX-YY та ПІБ заявника.


Додатково: верифікація українських документів про освіту та підготовка документів для іноземних організацій з визнання, довідки про освітню кваліфікацію або період навчання, академічні права, систему оцінювання в Україні, статус українських ЗВО тощо.

  • Електронна адреса: centre@apostille.in.ua – для отримання консультацій щодо проставлення апостиля, верифікації українських документів про освіту.
  • Детальна інформація на сайті Державного підприємства «Інформаційно-іміджевий центр»: www.apostille.in.ua.
  • Лінія консультацій: +380 44 484 64 45; +380 44 484 64 95.

Увага! Оперативне надання телефонних консультацій під час воєнного стану може здійснюватися за мобільними номерами, що зазначаються на сайті www.apostille.in.ua.


Які документи необхідно надати для здійснення процедури визнання іноземного документа про освіту?

Для здійснення процедури визнання необхідно надати такі документи: - заяву на здійснення процедури визнання; - нотаріально завірену копію легалізованого іноземного документа про освіту (документ, що містить штамп «Апостиль» або консульську легалізацію), скріплену з нотаріально завіреним перекладом українською мовою (оригінал за необхідності); - нотаріально завірену копію легалізованого додатка до іноземного документа про освіту, скріплену з нотаріально завіреним перекладом українською мовою (якщо даний документ виданий російською мовою, переклад робити не потрібно) (оригінал за необхідності); - копії документів про попередню вищу, професійну або середню освіту (за наявності такої освіти); - копію документа, що засвідчує особу заявника та/або власника іноземного документа про освіту.

Детальніше за посиланням.


Яким чином можна подати документи на процедуру визнання?

Прийом документів для проведення процедури визнання здійснюється в електронному або в паперовому форматі, також доступна дистанційна подача документів, яка включає попередній аналіз документів. Пропонуємо такі варіанти подачі документів на вибір: 1) Подати пакет документів в електронному форматі, підписаних КЕП (кваліфікованим електронним підписом) заявника: подача всіх документів в електронному форматі, отримання свідоцтва в офісі в Києві або замовлення кур’єрської доставки на адресу заявника. 2) Подати пакет документів в паперовому форматі: особисто в офісі в Києві (особиста подача) або передача пакета документів кур’єрською службою або нарочним (дистанційна подача) та отримання свідоцтва про визнання в офісі в Києві або замовлення кур’єрської доставки на адресу заявника. Незалежно від обраного способу подачі документів Заявнику необхідно зареєструвати Персональний кабінет і створити електронну заявку: http://www.naric.in.ua/pkpodacha.html.

Детальніше за посиланням


Як можна отримати рішення щодо визнання іноземного документа про освіту?

Рішення щодо визнання іноземного документа про освіту можна отримати в робочий час за нашою адресою: м. Київ, вул. В. Чорновола, 25. Із собою необхідно мати паспорт та корінець із номером справи.

Детальніше

Також заявник має можливість оформити кур’єрську відправку за вказаною ним у заяві адресою.


Додатково: перерахунок оцінок між українською та іноземною системами освіти, перевірка автентичності іноземних документів про освіту, перевірка статусу іноземного ЗВО тощо

  • Електронна адреса: centre@naric.in.ua – для отримання консультацій з питань подачі іноземних документів про освіту на процедуру визнання їх Міністерством освіти і науки України.
  • Детальна інформація на сайті Державного підприємства «Інформаційно-іміджевий центр»: www.naric.in.ua.
  • Лінія консультацій: +380 44 486 20 43; +380 44 486 25 43.
  • Увага! Оперативне надання телефонних консультацій під час воєнного стану може здійснюватися за мобільними номерами, що зазначаються на сайті www.naric.in.ua.