A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Директорат інновацій та зв'язків науки з реальним сектором економіки



Директорат інновацій та зв’язків науки з реальним сектором економіки (далі – Директорат) є самостійним структурним підрозділом Міністерства освіти і науки України (далі – МОН), що утворюється для виконання завдань, повʼязаних із забезпеченням формування та реалізації державної політики у сфері інноваційної діяльності та зв’язків науки з реальним сектором економіки, трансферу (передачі) технологій. 

Основними завданнями Директорату є:

  • Забезпечення формування державної політики у сфері інноваційної діяльності та зв’язків науки з реальним сектором економіки, трансферу (передачі) технологій.
  • Забезпечення виконання завдань, повʼязаних із реалізацією державної політики у сфері інноваційної діяльності та зв’язків науки з реальним сектором економіки, трансферу (передачі) технологій.
  • Забезпечення розроблення документів державної політики та проєктів нормативно-правових актів, що забезпечують модернізацію та ефективне функціонування державної політики у сфері інноваційної діяльності у сферах науки, наукової, науково-технічної діяльності, трансферу (передачі) технологій, розвиток інноваційної екосистеми, активізацію зв'язків науки з реальним сектором економіки та інтеграцію України до Європейського дослідницького простору з урахуванням національних інтересів.
  • Здійснення моніторингу та оцінки результатів реалізації державної політики у сфері інноваційної діяльності та зв’язків науки з реальним сектором економіки, трансферу (передачі) технологій.
  • Забезпечення виконання міжнародних зобов’язань України у сфері інноваційної діяльності та зв’язків науки з реальним сектором економіки, трансферу (передачі) технологій, залучення міжнародної технічної допомоги.
  • Підготовка пропозицій щодо забезпечення узгодженості політик у сфері інноваційної діяльності та зв’язків науки з реальним сектором економіки, трансферу (передачі) технологій, що розробляються і реалізуються Директоратом, іншими директоратами МОН, зокрема директоратом розвитку науки, структурними підрозділами інших міністерств, Секретаріату Кабінету Міністрів України, консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, утвореними Кабінетом Міністрів України, центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування.

Основні функції: 

  • Розробляє пропозиції щодо формування державної політики за результатами проведеного аналізу стану справ у сфері інноваційної діяльності, трансферу (передачі) технологій, узгодження інтересів, цілей та шляхів розвʼязання існуючих проблем, здійснює оцінку їх переваг і ризиків, готує відповідні проєкти документів державної політики, аналітичні, інформаційні, довідкові та інші матеріали та подає їх на розгляд керівництву МОН.
  • Розробляє та подає Кабінету Міністрів України нормативно-правові акти, які визначають правові та економічні засади підтримки інноваційної діяльності України, створення сприятливих умов для провадження та стимулювання інноваційної діяльності та розвитку екосистеми наукоємних інновацій.
  • Забезпечує законодавче урегулювання елементів та засад розвитку інноваційної інфраструктури, створення мережі регіональної інноваційної інфраструктури, яка забезпечує впровадження (комерціалізацію) розробок науковцями та інноваторами.
  • Забезпечує формування та реалізації державної політики щодо визначення організаційних, правових, фінансових засад функціонування наукових парків.
  • Здійснює аналіз нормативно-правових актів у сфері інноваційної діяльності, трансферу (передачі) технологій з метою виявлення прогалин та неузгодженостей, узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та готує відповідні проєкти нормативно-правових актів, актів МОН.
  • Здійснює заходи щодо визначення, формування та коригування оновленої системи пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності в Україні.
  • Надає обґрунтовані пропозиції з питань розроблення стратегії державної політики у сфері трансферу (передачі) технологій та щодо інноваційної діяльності у сферах науки, наукової, науково-технічної діяльності, визначення пріоритетних напрямів інноваційної діяльності та розроблення ефективного інструментарію державної підтримки субʼєктів інноваційної діяльності, прогнозування тенденцій її розвитку.
  • Забезпечує співробітництво з Асоціацією COST, популяризацію інструментів Асоціацією COST для підтримки науковців та дослідників, активізацію участі українських вчених та новаторів в ініціативах COST.
  • Формує порядок та забезпечує ведення реєстру технологій, створених чи придбаних за бюджетні кошти, ведення реєстру установ, які здійснювали трансфер технологій, реєстрацію технологій.
  • Забезпечує створення та функціонування цифрових інструментів, спрямованих на стимулювання співпраці бізнесу та науки, активізації трансферу технологій та комерціалізації наукових результатів (чат-бот «Info Science Bot», платформа «Наука та Бізнес», телеграм-канал «Online Mentor Science&Business»).
  • Забезпечує реалізацію проєкту Science&Business задля поєднання наукового та інноваційного потенціалу науковців, стартапів, компаній, експертів та інвесторів для пошуку інноваційних рішень, які критично важливі для вирішення безпекових викликів, відбудови та підтримки процесу трансформації України.
  • Розробляє та імплементує проєкти для підтримки та розвитку наукоємних стартапів, шляхом надання фінансової, менторської та акселераційної підтримки.
  • Забезпечує щорічне формування пропозицій щодо державного замовлення та формування тематики державного замовлення на найважливіші науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію (у вигляді переліку найважливіших науково-технічних (експериментальних) розробок).
  • Забезпечує проведення конкурсного відбору та наукової проєктів науково-технічних (експериментальних) розробок для їх фінансової підтримки за рахунок коштів державного бюджету за державним замовленням.
  • Організовує проведення конкурсного відбору робіт, поданих для участі у конкурсному відборі на здобуття Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій.
  • Виконує інші функції відповідно до покладених на нього завдань.

Склад директорату інновацій та зв’язків науки з реальним сектором економіки:

  • Експертна група з питань розвитку наукоємних інновацій
  • Експертна група з питань державно-приватного партнерства
  • Відділ державно-приватного партнерства


Довідник контактів