A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Вісьмом унікальним науковим об’єктам надано статус національного надбання – рішення Уряду

Опубліковано 10 листопада 2021 року о 17:24


Вісьмом унікальним науковим об’єктам надано статус національного надбання. Відповідне рішення ухвалено сьогодні, 10 листопада 2021 року, на черговому засіданні Уряду. 

До Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання, було внесено п’ять унікальних наукових об’єктів, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки:

  • горизонтальний сонячний телескоп Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • колекція деревних рослин Ботанічного саду імені академіка О. В. Фоміна навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • фонд стародрукованих, рідкісних та цінних книжкових зібрань Наукової бібліотеки імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • комплекс експериментальних стендів для досліджень та випробувань виробів космічної техніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
  • давні букові ліси природного заповідника «Розточчя».

Інші три об’єкти належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я, Національної академії аграрних наук та Міністерства інфраструктури.

Збереження об'єктів, що становлять національне надбання, є пріоритетним завданням держави, оскільки вони мають виняткове значення для вітчизняної та світової науки і їхня втрата може спричинити серйозні негативні наслідки.

Два наукові об’єкти постановою КМУ були позбавлені статусу таких, що становлять національне надбання: Колекція стародруків Педагогічного музею України (книжкові та періодичні видання Колекції стародруків є однотипними та не є унікальними), а також Науково-дослідний комплекс інтегральної, голограмної та волоконної оптики Науково-дослідного інженерно-впроваджувального центру пріоритетних технологій оптичної техніки «Спецприлад» (розукомплектований через ліквідацію установи, відповідальної за його збереження).

Нагадаємо, що наказом Міністерства освіти і науки України від 24.01.2020 №78 було створено комісію з питань наукових об'єктів, що становлять національне надбання.