A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Висловлюємо щирі співчуття з приводу смерті Віталія Вернігорова – видатного науковця та дослідника Антарктики

Опубліковано 25 квітня 2018 року о 15:31

Сьогодні, 25 квітня 2018 року, в Римі помер від серцевого нападу геолог Віталій Петрович Вернігоров – він повертався в Україну з антарктичної станції Академік Вернадський після участі у сезонній експедиції, що тривала близько двох тижнів.

Віталій Петрович почав свій дослідницький шлях у морських експедиціях 1980-х років, працював у Атлантиці та Індійському океані, ходив у довколосвітнє плавання. Був учасником легендарної першої Української антарктичної експедиції, потім багато разів зимував у Антарктиді та брав участь у сезонних дослідженнях.

За фахом геоморфолог, співробітник Інституту геології НАН України Віталій Вернігоров проводив різноманітні геолого-геофізичні дослідження. Попри поважний вік (у вересні цього року йому мало виповнитися 70 років), він долучився до команди сезонної експедиції, що вирушила на станцію Академік Вернадський наприкінці березня цього року. Там науковець займався відбором геологічних зразків донних відкладів, ехолотною зйомкою акваторій, спостереженнями за рівнем моря.

За час експедиції Віталій Петрович не скаржився на здоров’я, був надзвичайно активним і життєрадісним. Однак дорогою додому, під час пересадки між літаками в Римі, йому раптово стало зле.

Колеги згадують його як людину, що жила своєю справою. З ним ніколи не бувало сумно, бо Віталій Петрович знав багато цікавих історій і гарно вмів їх переповідати. «Віщає Вернігоров» – стало крилатим виразом. Він дуже доброзично ставився до молоді, мав багато учнів та однодумців.

Висловлюємо щире співчуття рідним та близьким Віталія Вернігорова. Україна та світ втратили видатного науковця та дослідника Антарктики.

Вічна пам'ять. Спочивайте в мирі.