A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Наша система 40 на 60, що стосується мови навчання у школах національних меншин, дала позитивний результат, – Посол Латвії

Опубліковано 23 жовтня 2017 року о 16:39

Україна зацікавлена у досвіді Латвії, де навчання у школах національних меншин уже здійснюється за системою, яку пропонує стаття 7 нового Закону «Про освіту». Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки Юрісом  Пойкансом сьогодні, 23 жовтня 2017 року.

«Латвія – надійний партнер та підтримка для України. Нам важливо детально пояснити усім партнерам нашу позицію щодо закону «Про освіту» та розвіяти міфи, що склалися довкола цієї теми. Також нам дуже  цікавий досвід Латвії щодо мовного питання. Ваша країна має меншини та досвід врегулювання мовних питань. Наш підхід, прописаний у статті 7 Закону «Про освіту», дуже схожий на те, що вже існує у Латвії», – зазначила Лілія Гриневич.

За її словами, саме співвідношення 60 на 40, де 60% часу відводиться на вивчення навчальних предметів державною, а 40% – рідною мовою, Україна хоче бачити в старших класах шкіл національних меншин. Передбачається, що кількість предметів, яка вивчається українською, поступово зростатиме з 5 класу і доходитиме до співвідношення 60 на 40 у 10 класі. Однак до кожної меншини буде індивідуальний підхід, який залежатиме від особливостей меншини та її педагогічних потреб.

«Ми добре розуміємо цілі та причини, у зв’язку з якими ви прописали саме таку редакцію мовної статті Закону «Про освіту». У нас була така ж ситуація – значна частина населення не могла говорити державною мовою. Зі свого боку можу сказати, що система 60 на 40 дала свій результат – частка людей, які вільно володіють латиською, зростає. Ще залишається певна частка населення, що погано знає державну мову, але вона постійно зменшується», – роз’яснив Юріс Пойканс.

Міністр Лілія Гриневич також додала, що дуже рада, що між Україною та Латвією нарешті підписано Угоду про співпрацю у сфері освіти, науки, молоді і спорту.

Своєю чергою Посол запросив Лілію Гриневич відвідати Ригу – обговорити спільні для країн освітні виклики та особисто подивитися, як працює модель 60 на 40 у Латвії.

Нагадуємо, що МОН веде консультації з Австрією, що головуватиме у Раді ЄС, стосовно донесення позиції України щодо статті 7 Закону «Про освіту».

 Більше фото тут