A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Стартував ІІІ Український форум міжнародної освіти

Опубліковано 23 квітня 2021 року о 09:29


22 квітня 2021 року стартував ІІІ Український форум міжнародної освіти, до якого долучилися понад 300 учасників. У відкритті Форуму взяв участь заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький. 

«Приємно, що Український форум міжнародної освіти став комунікаційною платформою для професійного зростання, навчання та обміну досвідом», – зазначив заступник Міністра Артур Селецький. 

Він наголосив на важливості подібних заходів, які сприяють популяризації освітніх можливостей України, розповів про особливості запровадження єдиної міжвідомчої електронної платформи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України та представив її оновлений інтерфейс. 

Протягом першого дня Форуму виступили провідні українські та іноземні освітні управлінці, дипломати, науковці, експерти та фахівці у сфері інтернаціоналізації вищої освіти. 

Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Джоел Ліон  розповів про  ізраїльсько-українські відносини у сфері освіти, відзначив роботу Українського державного центру міжнародної освіти у їх розбудові та позитивні враження ізраїльських студентів від навчання в Україні. 

Під час відкриття Форуму директорка УДЦМО Олена Шаповалова презентувала статистику навчання іноземних студентів. Зокрема, станом на 01.01.2021 в  українських ЗВО навчається 75 тисяч студентів зі 155 країн. Вона також розповіла про результати маркетингового дослідження привабливості української вищої освіти для іноземних громадян та заходи, які пропонується вжити, зважаючи на його результати. 

Крім того, учасники дізналися про результати візиту української делегації освітян на чолі з Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом до Республіки Таджикистан, законодавчі зміни у сфері вищої освіти, організаційні питання навчання іноземних студентів тощо.

Форум проводиться на виконання Указу Президента України №210/2020 "Про вдосконалення вищої освіти в Україні". Захід внесено до Плану популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів та проводитиметься на регулярній основі.

Переглянути запис першого дня Форуму можна ТУТ.

Нагадаємо, для популяризації вищої освіти України на світовому ринку освітніх послуг, поширення в інформаційному просторі іноземних країн відомостей щодо здобуття вищої освіти в Україні та збільшення чисельності іноземних студентів Уряд затвердив відповідний план заходів.