A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Понад 15 мільйонів євро спрямують на побудову шкільних укриттів

Опубліковано 25 січня 2024 року о 16:00


25 січня 2024 року Міністерство освіти і науки України відвідали представники Європейського Союзу, щоб домовитися про подальшу підтримку України в розбудові укриттів для закладів освіти.

У заході взяли участь:

  • Катаріна Матернова, посолка Європейського Союзу в Україні; 
  • Габріеліус Ландсбергіс, міністр закордонних справ Литви;
  • Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України;
  • Раса Сураучєнє, заступниця директора Центрального агентства управління проєктами, Литва (CPVA).

Європейська комісія спрямує 15 мільйонів євро на будівництво укриттів поблизу шкіл в Україні, а Литва виділить на програму пів мільйона євро. Таку угоду підписали між Представництвом ЄК в Україні та литовським Центральним агентством управління проєктами (CPVA), яке реалізовуватиме проєкт. Водночас МОН разом із партнерами та місцевими ОВА допомагає визначити пріоритетні заклади, для яких будуватимуть укриття.

Нові укриття розташують підземно, поруч із школами, а також обладнають радіаційним захистом. Вони вміщуватимуть до тисячі осіб та сягатимуть приблизно 2 тисяч квадратних метрів. Укриття матимуть подвійне призначення, адже не лише захищатимуть від небезпеки, але й будуть облаштовані як простори, у яких діти зможуть продовжувати заняття під час тривог та проводити позакласні заходи.

У межах програми укриття будуватимуть у тих регіонах України, де безпекова ситуація найскладніша — на Чернігівщині, Сумщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Харківщині та Одещині. Щонайменше 5 укриттів планують побудувати в цих прифронтових областях.

Спільно з литовським агентством CPVA Міністерство освіти і науки України відібрало вцілілі українські школи, у яких навчається найбільша кількість учнів. У цих закладах освіти немає мінімальних укриттів у підвалах чи станцій метро поблизу, а навчання проводиться лише дистанційно. Завдяки новим укриттям приблизно 5 тисяч учнів цих шкіл у найближчі півтора року зможуть повернутися до офлайн-навчання.

Дякуємо європейським партнерам за створення безпечних умов для навчання українських дітей!