A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Освітнім омбудсменом стане директор школи та вчитель медіаграмотності з досвідом впровадження НУШ Сергій Горбачов

Опубліковано 12 липня 2019 року о 16:18

Міністр Лілія Гриневич визначилася з кандидатурою на посаду освітнього омбудсмена – ним стане Сергій Горбачов, директор спеціалізованої школи № 148 Києва. Визначальним фактором під час прийняття рішення стало знання системи освіти на різних, зокрема управлінських, щаблях, а також розуміння цінностей та суті розпочатих освітніх реформ. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 12 липня 2019 року, під час спілкування з пресою в межах робочої поїздки на Рівненщину.

«Сьогодні саме той день, коли я маю повідомити про своє рішення щодо вибору освітнього омбудсмена. Мушу сказати, що це було не просто. Закон передбачає, що міністр може призначити будь-яку людину, яка відповідає критеріям, на цю посаду. Але ця посада настільки важлива для суспільства, і всіх цікавить, хто буде освітнім омбудсменом, що ми вирішили провести публічний відбір на засадах конкурсу», – повідомила Міністр.

Вона відзначила, що всі три кандидати, яких рекомендувала спеціально створена комісія при МОН, є фаховими людьми та мають свої переваги. Зокрема, Ірина Яковець – професійний юрист з досвідом роботи зі складними підлітками в межах системи пробації, а Олеся Ващук має досвід правозахисної діяльності.

«Зрештою, фінальним фактором під час прийняття рішення стало основне – це знання системи освіти на різних, зокрема управлінських, рівнях, а також розуміння цінностей та суті реформ, які розпочаті в освіті. Це надзвичайно важливо, й саме з огляду на це освітнім омбудсменом вже найближчим часом стане Сергій Горбачов. По-перше, він добре знає систему освіту зсередини, а також глибоко розуміє суть реформи Нова українська школа. Сергій Іванович єдиний з кандидатів має сформоване розуміння того, що таке педагогіка партнерства. І нам дуже важливо, щоб ця посада, і він має це зробити, щоб вона не перетворювалась на ще один каральний орган, який шукатиме винних, а ця посада має стати осередком довіри та цивілізованого вирішення конфліктів», – пояснила Лілія Гриневич.

Вона додала, що цей кандидат також показав себе як успішний менеджер, про нього високої думки громадські та міжнародні організації, які залучені в упровадження реформи. Він має досвід успішної співпраці з Державною службою якості освіти, що повинна буде працювати в партнерстві з освітнім омбудсменом.

Міністр також розповіла, що невдалою стала спроба обговорити з громадськістю  претендентів на цю посаду.

«Ми дуже щиро прагнули чесності та відкритості, тому в понеділок оприлюднили відеовізитки трьох кандидатів та їхні біографії. Щоб ознайомити громадськість з ними і щоб ми отримали від людей зворотній зв’язок. На жаль, чесного та відкритого спілкування забезпечити не вдалося. Ми були дуже розчаровані, коли сотні ботів-іноземців з порожніми сторінками включилися у «лайкання» та коментування цих відео. В результаті ми прийняли рішення взагалі не враховувати цей аспект, який пов‘язаний з кількістю лайків. Це хороший урок на майбутнє. Звісно, ми й надалі будемо максимально відкритими, однак наступного разу продумаємо, як врахувати цей досвід і забезпечити так, щоб вибудувати систему інакше», – підкреслила Лілія Гриневич.

На думку Міністра, на Сергія Горбачова чекає важка і кропітка робота – після офіційного призначення він муситиме запустити роботу нового органу, що передбачає багато бюрократії. Окрім того, він має знайти та відібрати собі офіс працівників з 15 осіб.

Запрошуємо ознайомитись з біографією та відеовізиткою першого освітнього омбудсмена. Він також має сторінку в мережі Facebook: https://www.facebook.com/Sergii.Gorbachov/

Нагадуємо, що інститут освітнього омбудсмена створюється для захисту прав здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників. До посади освітнього омбудсмена виписано дуже чіткі вимоги. Зокрема, він не може поєднувати свою роботу з іншою діяльністю, окрім творчої та викладацької, має бути громадянином України, що проживає на території держави не менше 5 років, мати вищу освіту та відповідний досвід роботи, а також вільно володіти державною мовою.

17 травня 2019 року Міністерство освіти і науки оголосило про відбір кандидатів на посаду освітнього омбудсмена, ним займалася спеціально створена комісія при МОН