A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт постанови КМУ «Про затвердження Порядку визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах»

Опубліковано 14 липня 2020 року о 13:26

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах» (далі – проєкт Постанови), розроблений на виконання частини другої статті 38 Закону України «Про освіту», згідно з якою Національне агентство кваліфікацій розробляє критерії та процедури визнання професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах.

Визнання професійних кваліфікацій, здобутих за межами України, має бути складовою національної системи кваліфікацій. Однак на цей час відсутнє належне законодавче та інституційне її забезпечення.

У ході підготовки проєкту Постанови враховано:

норми європейської Директиви щодо визнання професійних кваліфікацій (2005 р.);

Конвенція про визнання кваліфікацій з вищої освіти в Європейському регіоні (1997 р.);

Директива щодо змін Директиви 2005/36/EC щодо визнання професійних кваліфікацій (2013 р.);

Рекомендації Ради ЄС про визнання неформального та інформального навчання (2012 р.);

Рекомендації Ради про Європейську рамку кваліфікацій для навчання упродовж усього життя та скасування рекомендації Європейського Парламенту та Ради від 23 квітня 2008 р. про створення європейської рамки кваліфікацій для навчання упродовж усього життя (2017 р.) тощо.

Мета проєкту акта – встановити порядок визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах.

Зауваження та пропозиції до проєкту акта у вигляді порівняльної таблиці просимо надсилати до 15 серпня 2020 року на e-mail: ponomarova@mon.gov.ua.

Зразок для надання пропозицій

Звіт за результатами громадського обговорення.